WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

40 lat Startu Konin. Nie udało się uczcić jubileuszu wygraną

Dodano: 21.12.2019 21:18
Źródło: LM.pl

Na zakończenie pierwszej rundy III ligi Start Konin uległ Polonii Środa Wlkp. 25:32. Przed sobotnim meczem odbyły się również uroczystości 40-lecia powstania konińskiego klubu.

Podczas niemal godzinnej uroczystości wyróżnieni zostali byli zawodnicy, działacze i przyjaciele Startu Konin. Były to zarówno odznaki Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej, jak i statuetki oraz pamiątkowe foldery przygotowane przez sam klub. Start, jako samodzielny klub, powstał w 1979 r. (wcześniej działała sekcja piłki ręcznej w Zagłębiu Konin). Historię tych 40 lat obejrzeć będzie można 28 grudnia w portalu LM.pl w specjalnym materiale filmowym.

Po uroczystości mecz dziewiątej kolejki III ligi rozegrali seniorzy Startu Konin, kończąc tym samym pierwszą rundę rozgrywek. Ich rywalem była Polonia Środa Wlkp. Mecz rozpoczął się od wysokiego prowadzenia koninian 5:1. Przewaga Startu trwała do siedemnastej minuty. Później goście zaczęli odrabiać straty i w 24. minucie doprowadzili do wyrównania 9:9. W końcówce indywidualne krycie dostał Olgierd Piaskowski, mimo tego koninianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie i wygrali pierwszą połowę 16:14.

Po zmianie stron Polonia znów szybko odrobiła straty i w 35. minucie znów na tablicy wyników widniał remis. Gra bardzo się zaostrzyła - sędziowie rozdali łącznie trzynaście dwuminutowych kar, w pewnym momencie na parkiecie zostało zaledwie trzech zawodników Startu z pola. Roger Nowacki i Maciej Tumidaj (Polonia Środa Wlkp.) i Kamil Nadlewski (Start Konin) otrzymali ponadto czerwone kartki i nie dokończyli meczu.

Z tej boiskowej wojny górą wyszli goście. Jeszcze w 52. minucie prowadzili 27:23, ale w ostatnich minutach dorzucili do tego dorobku jeszcze pięć bramek i ostatecznie wygrali 32:25.

- Brzydki mecz, brutalny, ale sam trener Polonii powiedział po meczu - my tak gramy. My się niepotrzebnie do tego dostosowaliśmy, zamiast grać swoją piłkę ręczną. To, co graliśmy w ataku w pierwszej połowie, to się układało, natomiast w drugiej połowie ten atak przestał istnieć, a obrona cały mecz słabo funkcjonowała. Szkoda, że kończymy mecz porażką i na 40-lecie nie udało się tej świeczki z tortu porządnie zdmuchnąć. Musimy odbudowywać drużynę seniorską, grać w III lidze, nieważne z jakim skutkiem - mówił po meczu zawodnik i trener Startu Konin, Marek Salzman.

Pierwszą rundę rozgrywek Start zakończył z dwoma zwycięstwami i czterema porażkami na koncie. Początek rundy rewanżowej w połowie lutego.

Start Konin - Polonia Środa Wlkp. 25:32 (16:14)

Start Konin: Przemysław Hejna - Marcel Urbański (4), Adrian Grzelka (3), Mateusz Góralski (3), Dariusz Gostrowski (1), Marek Salzman (2), Piotr Jankowski, Tomasz Lorencki (2), Jakub Kujawiński (2), Olgierd Piaskowski (5), Kamil Nadlewski (3), Rafał Kałecki, Tomasz Trojanowski

slajd 1 z 39
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka ręczna,   III liga,   Start Konin,   Polonia Środa Wlkp.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Ale pilismy wczoraj 🤪
Dodano: 22.12.2019 16:14    Przez: Brejza Czadomen
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO