LM.plSportZ Gołuchowem też na remis. Bramka testowanego zawodnika

Z Gołuchowem też na remis. Bramka testowanego zawodnika

Zaledwie dzień po ostatnim sparingu Górnik Konin rozegrał kolejny mecz kontrolny. Tym razem biało-niebiescy zremisowali z IV-ligowym LKS Gołuchów.

Zespół z Gołuchowa to teoretycznie nieco silniejszy rywal od Victorii Ostrzeszów, z którą Górnik Konin grał w piątek. LKS zajmuje bowiem pierwsze miejsce w IV lidze, a na własnym terenie w tym sezonie jeszcze nie przegrał.

W sobotnim meczu barwy Górnika reprezentowali piłkarze, którzy w piątek nie zagrali z Victorią. W pierwszym składzie pojawili się Filip Stożek, Bartosz Zakrzewski, Tomasz Kowalski i Krystian Sobieraj, a później jeszcze na boisko weszli Tomasz Słowiński, Michał Lorencki (testowany zawodnik SKP Słupca) i Jakub Pluciński. Do tego w meczu zagrało siedmiu zawodników sprawdzanych przez trenera Grzegorza Dziubkę.

Spotkanie było dość podobne do piątkowego meczu z Victorią. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W dwudziestej minucie samobójcze trafienie zanotował bowiem Bartosz Zakrzewski. Górnik wyrównał dopiero pięć minut przed końcem spotkania. Dogranie Krystiana Sobieraja z lewej strony boiska wykorzystał jeden z testowanych graczy.

Był to trzeci mecz kontrolny Górnika w zimowym okresie przygotowawczym. Do tej pory koninianie odnieśli jedno zwycięstwo i zanotowali dwa remisy. Kolejny sparing za tydzień. Górnik zagra w Pleszewie z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

LKS Gołuchów - Górnik Konin 1:1 (20' Bartosz Zakrzewski (sam.) - 85' zawodnik testowany)