LM.plSportStart przegrał zaległy mecz z rezerwami I-ligowca. Szósta porażka

Start przegrał zaległy mecz z rezerwami I-ligowca. Szósta porażka

20:24 uległ Start Konin w sobotnim meczu wyjazdowym ze Stalą Gorzów. Było to zaległe spotkanie pierwszej rundy III ligi.

Piłkarze ręczni z III ligi rundę rewanżową rozpoczną dopiero w najbliższy weekend, pierwszy mecz po przerwie rozegrał już jednak Start Konin. Było to zaległe spotkanie z pierwszej rundy rozgrywek. W Gorzowie Wlkp. Start zmierzył się z tamtejszymi rezerwami I-ligowej Stali.

Mecz rozpoczął się dla zawodników trenera Dariusza Pietrzyka bardzo dobrze, bo od prowadzenia. Regularnie do siatki rywali trafiał Marcel Urbański. Koninianie utrzymali je do dziewiętnastej minuty, gdy Stali udało się wyrównać. Końcówka pierwszej połowy to walka bramka za bramkę i ostateczny remis 11:11.

Decydująca o wyniku spotkania była, jak to bywało jeszcze w II lidze, 40. minuta starcia. Wtedy gospodarze zaczęli budować sobie przewagę. W ostatnich osiemnastu minutach Start trafiał do siatki zaledwie czterokrotnie, a zawodnicy z Gorzowa Wlkp. - aż dziesięć razy. Szczególnie niemiło zawodnicy Startu wspominać będą Konrada Kolasę, najlepszego strzelca Stali, który w końcówce meczu zanotował aż pięć trafień.

Koninianie ulegli ostatecznie rywalom 20:24, notując tym samym szóstą porażkę w tym sezonie. Z sześcioma oczkami na koncie Start zajmuje siódme miejsce w tabeli III ligi. W kolejnym meczu drużyna Dariusza Pietrzyka podejmie SPR Włoszakowice.

Stal II Gorzów - Start Konin 24:20 (11:11)

Start Konin: Przemysław Hejna - Jakub Ogrodowczyk, Eryk Szudrowicz, Marcel Urbański (7), Adrian Grzelka (4), Dominik Urbański, Mateusz Góralski (3), Marek Salzman (4), Piotr Jankowski, Tomasz Lorencki (2), Arkadiusz Pawlak, Rafał Kałecki (1).