WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

W Koninie powstała Akademia Tenisowa. Szkoli nawet czterolatków

Dodano: 10.02.2020 12:03
Źródło: LM.pl

Nowy klub tenisowy powstał w Koninie. To Akademia Tenisowa, która zastąpiła Koniński Klub Tenisowy. W ferie zimowe stowarzyszenie zorganizowało zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Do tej pory głównym klubem zajmującym się treningami tenisa był Koniński Klub Tenisowy. Stowarzyszenie przestało jednak istnieć. Inicjatywę w swoje ręce wzięli rodzice trenujących w KKT dzieci, powołując w grudniu do życia Akademię Tenisową. - Wszystko zaczęło się na zgliszczach poprzedniego klubu, Konińskiego Klubu Tenisowego. Jako rodzice nie mogliśmy czekać, jak tamci panowie się zorganizują, musieliśmy szybko działać, żeby zachować ciągłość treningów naszych dzieci - tłumaczy prezes nowego klubu Marek Nasiłowski.

Nowy klub ma już pod opieką ponad 40 zawodników - zarówno dzieci, jak i dorosłych. W najmłodszej grupie przedszkolaków trenują już nawet czterolatki. Zainteresowanie jest ogromne. - Mamy dużo osób, które próbowały czegoś innego - czy to piłki nożnej, czy innych sportów. Przyszły do nas i tenis im się bardziej podobał. Jest to jednak trochę inna gra - indywidualna, inne podejście jest do tego sportu - mówi Marek Nasiłowski. Prezes Akademii Tenisowej sygnalizuje też, że Konin infrastrukturalnie nie jest gotowy do tak dużego zainteresowania. - Godzinowo zaczyna robić się ciasno. Może się okazać, tego się obawiam, że w przyszłym roku zimą może już nam nie wystarczyć obiektów, by prowadzić zajęcia. Jak na takie miasto dwa kryte korty to jest wyjątkowo mało.

Szkoleniem zawodników zajmują się wykwalifikowani trenerzy, m.in. Robert Sypniewski, Tomasz Nalewski, czy Lechosław Sypniewski. W prowadzeniu zajęć pomagają też najstarsi zawodnicy z grup młodzieżowych. - Chcemy ich zaangażować, żeby wspierali trenerów i zobaczyli, czy może w przyszłości, taki rodzaj pracy będzie im odpowiadał - tłumaczy prezes Akademii Tenisowej. 

W ferie zimowe klub zorganizował otwarte treningi dla wszystkich chętnych. Można na nich było pograć w tenisa, ale i wziąć udział w zajęciach z... robotyki. Akademia Tenisowa ma też w planach organizację cyklicznych turniejów w Koninie. - Planujemy zrobić zawody tenisowe Wielkopolski wschodniej. Chcieliśmy zaprosić kluby tenisowe ościennych powiatów, żeby do nas przyjechały. Wstępnie niektóre kluby wyraziły już zainteresowanie - zapowiada Marek Nasiłowski. 

I zaprasza wszystkich chętnych do treningów w klubie do kontaktu przez profil Stowarzyszenie Akademia Tenisowa w Koninie na Facebooku.

slajd 1 z 8
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO