WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Mission impossible Medyka. Muszą strzelić trzy gole, by awansować

Dodano: 19.02.2020 11:21
Źródło: LM.pl

Wszystkie statystyki wskazują na to, że Medyk Konin nie ma szans awansować do półfinału Pucharu Polski. Przed zespołem trenera Romana Jaszczaka prawdziwa mission impossible w Łęcznej.

W sobotę w Koninie Górnik Łęczna wygrał 3:1, czym wypracował sobie naprawdę sporą zaliczkę przed rewanżem na własnym terenie. By awansować Medyk musi strzelić trzy gole i nie stracić ani jednego. Wygrana koninianek 2:0 premiować będzie łęcznianki, działać będzie bowiem zasada podwójnego liczenia goli na wyjeździe. Wynik 3:0 lub wyższy da awans Medykowi, wygrana 3:1 - doprowadzi do dogrywki i dalej, ewentualnie, do rzutów karnych.

Sprawa wydaje się więc być jasna - koninianki muszą zwyciężyć co najmniej 3:0. Problem w tym, że Górnik po raz ostatni tyle bramek stracił na własnym terenie w październiku... 2016 roku. W Łęcznej wygrał nie kto inny, jak Medyk Konin, a bramki strzelały Liliana Kostowa (dwie) i Paulina Dudek. W tym sezonie Górnik Łęczna u siebie nie przegrał ani razu. Co więcej - nie przegrał w ogóle gdziekolwiek ani razu. Co więcej - ani razu nawet nie zremisował. Jako jedyny, obok Benfiki Lizbona, zespół w Europie.

To oczywiście nie stawia szans Medyka Konin na awans w korzystnym świetle. Mecz w Koninie pokazał jednak, że zespół Romana Jaszczaka może toczyć z Górnikiem wyrównaną walkę, a nawet w dużej części spotkania kreować sobie lepsze sytuacje. W sobotę zabrakło przede wszystkim wykończenia w ataku i lepszej koncentracji przy stałych fragmentach gry w defensywie. Jeżeli medyczki zdołają poprawić te elementy w rewanżu wcale nie muszą stać na straconej pozycji.

Koninianki bronią Pucharu Polski wywalczonego w zeszłym roku i walczą o atrakcyjne nagrody finansowe. Zdobywac trofeum dostanie w tym roku 400 tys. zł, finalista - 100 tys. zł, a półfinaliści, którzy przegrają swoje mecze - 40 tys. zł. Jeżeli Medyk Konin odpadnie w ćwierćfinale przypadnie mu 20 tys. zł. 

Spotkanie rewanżowe ćwierćfinału Pucharu Polski odbędzie się w czwartek o godz. 12.00 na stadionie w Łęcznej.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Panie redaktorze wierzy Pan w cuda.......choć mimo wszystko życzę jak najlepiej Piłkarką Medyka
Dodano: 20.02.2020 12:39    Przez: Paweł Woźniak
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO