LM.plSportPuchar Polski MMA 2020. Zwycięstwo zawodnika Shooters Konin

Puchar Polski MMA 2020. Zwycięstwo zawodnika Shooters Konin

Szymon Woszczyński stanął na najwyższym stopniu podium podczas Pucharu Polski MMA 2020. Reprezentant Shooters Konin wygrał w kat. juniorów do 93 kg.

Dla Szymona Woszczyńskiego start w Pucharze Polski MMA był debiutem w kat. do 93 kg. Koninianin był jednocześnie jednym z młodszych zawodników w tej kategorii, zaledwie miesiąc temu skończył bowiem szesnaście lat, a podczas zawodów musiał rywalizować z zawodnikami starszymi czasem o dwa lata.

Mimo tego poradził sobie bardzo dobrze. Po dwóch wygranych walkach awansował do finału, gdzie również okazał się lepszy od swojego rywala i wywalczył złoty medal. - Wielkie podziękowania kieruję do mojego trenera Ireneusza Mili za mocne przygotowanie do zawodów i za cenne rady, które doprowdziły mnie dziś do zwycięstwa. Dziękuję także Hubertowi Szkalskiemu, Jakubowi Nowakowskiemu, Hubertowi Drzyzdze, Kewinowi Rutkowskiemu, Mikołajowi Mikołajczykowi i Jankowi Żubrowi za mocne sparingi i treningi przed zawodami - napisał na swoim profilu FB Woszczyński.

W Pucharze Polski MMA 2020 startował jeszcze jeden zawodnik Shooters Konin. Bartek Nowaczyk przegrał jednak pierwszą walkę przez poddanie.