WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siatkarska kolejka: Play-offy trwają. Awanse już w ten weekend?

Dodano: 5.03.2020 10:02
Źródło: LM.pl

Czy któryś z siatkarskich reprezentantów naszego regionu już w ten weekend wywalczy awans do turnieju półfinałowego? Zdecydowanie bliżej takiego sukcesu są Wilki Wilczyn.

Dwa mecze play-off II ligi siatkówki za nami, maksymalnie trzy - przed nami. Maksymalnie, bowiem o tym, ile dokładnie meczów zostanie rozegranych w najbliższy weekend, zadecydują wyniki sobotnich starć.

Dwie wygrane na koncie mają już Wilki Wilczyn. W obu meczach z Orłem Międzyrzecz wilczynianie gubili sety (w pierwszym nawet dwa), ale mimo wszystko byli w stanie rywali pokonać. Jeżeli w sobotę dołożą trzecią wygraną, rywalizacja się zakończy, a Wilki awansują do turnieju półfinałowego. Po raz czwarty w swojej historii.

Tym razem jednak zespół Tomasza Robaka rywalizować będzie na wyjeździe w Międzyrzeczu. Wilki co prawda już raz w tym sezonie tam wygrały, w rundzie zasadniczej, ale mecz na obcej hali zawsze jest nieco większym wyzwaniem. Nawet jednak jeśli nie uda się wygrać w sobotę, wilczynianie będą mieć szansę zakończyć rywalizację w niedzielę. Tylko dwie wygrane Orła doprowadzą do piątego starcia.

Pierwszy mecz Orła Międzyrzecz z Wilkami Wilczyn odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w hali sportowej na os. Kasztelańskim 8b w Międzyrzeczu. Ewentualne drugie spotkanie w niedzielę o godz. 18.00.

W zupełnie odwrotnej sytuacji są siatkarze SPS Konspol Słupca. Oni po dwóch meczach muszą odrabiać straty i gonić najlepszy zespół rundy zasadniczej - Olimpię Sulęcin. Zadanie nie będzie proste, ale słupczanie będą mieć w ten weekend atut własnego boiska i kibiców na trybunach.

SPS Konspol walczy o historyczny sukces, do tej pory bowiem słupczanom ani razu nie udało się awansować do turnieju półfinałowego. W play-offach rywalizowali dwukrotnie. Dwa lata temu przegrali w półfinale play-off 0:3 z SMS PZPS II Spała, a rok temu - 2:3 w ćwierćfinale z Czarnymi Rząśnia.

Sobotni mecz SPS Konspol Słupca z Olimpią Sulęcin odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Kopernika 13 w Słupcy. Ewentualne drugie spotkanie w niedzielę o godz. 19.00.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO