WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Polski Związek Szermierczy odwołuje zawody. Co z Igrzyskami?

Dodano: 11.03.2020 11:07
Źródło: LM.pl

Do końca marca polscy szermierze nie będą uczestniczyć w krajowych i międzynarodowych zawodach. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób wpłynie to na walkę o kwalifikacje olimpijskie m.in. Sylwii Matuszak.

- W związku z zaistniałą sytuacją w kraju dotyczącą epidemii COVID-19, na podstawie rekomendacji Minister Sportu Danuty Dmowskiej - Andrzejuk, Polski Związek Szermierczy odwołuje wszystkie zawody w Polsce oraz udział wszystkich Polskich zawodników na zawodach międzynarodowych do 31.03.2020 - taki komunikat wydał we wtorek PZSzerm.

To oznacza, że zawodnicy KKSz Konin nie wezmą udziału m.in. w IV Pucharze Polski Seniorów w Poznaniu, czy Challenge Wratislavia we Wrocławiu. Konsekwencje tego zarządzenia mogą mieć jednak duży wpływ na kwalifikacje olimpijskie. Od 20 do 23 marca w Saint-Niclas w Belgii miał odbyć się Puchar Świata Seniorek - ostatnie punktowane zawody, które miały wyłonić reprezentantkę Polski w turnieju kwalifikacyjnym do IO. O udział w tym turnieju walczy koninianka Sylwia Matuszak.

Do Belgii koninianka, ani żadne inne zawodniczki z Polski nie pojadą. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób PZSzerm potraktuje tę sytuację - czy miejsce w turnieju kwalifikacyjnym dostanie najlepsza do tej pory zawodniczka (obecnie pierwsze miejsce w polskiej klasyfikacji zajmuje Marta Puda), czy może PZSzerm przyjmie inne kryteria przyznania miejsca w turnieju.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO