WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koniec sezonu w II lidze siatkówki! Wilki Wilczyn w I lidze?

Dodano: 26.03.2020 12:42
Źródło: LM.pl

W czwartek Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o zakończeniu sezonu w II lidze. Wciąż rozstrzyga się kwestia awansów do I ligi.

Siatkarski sezon w II lidze przerwany został w kluczowym momencie - większość zespołów zakończyła rywalizację w play-offach i miała właśnie przystąpić do gry w turniejach półfinałowych o I ligę. W takiej właśnie sytuacji znalazły się Wilki Wilczyn. Z powodu epidemii koronawirusa rozgrywki zostały jednak zawieszone.

W środę decyzję o definitywnym zakończeniu sezonu podjęła spółka Polska Liga Siatkówki, zarządzająca rozgrywkami PlusLigi i I ligi. W czwartek podobną decyzję podjął Polski Związek Piłki Siatkowej odpowiedzialny za organizację rozgrywek w II lidze. - Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przy aprobacie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, a co za tym idzie – treścią Rozporządzenia Ministra Zdrowia o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, postanowił niniejszym zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 w rozgrywkach seniorskich organizowanych przez PZPS - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie PZPS podjął decyzję dotyczącą spadków i awansów w II lidze. Zgodnie z komunikatem, klasyfikacja na koniec sezonu ustalona jest według tabeli po rundzie zasadniczej. Cztery zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach, czyli BAS Białystok, Avia Świdnik, Czarni Rząśnia i Olimpia Sulęcin, otrzymały bezpośredni awans do I ligi.

Co natomiast z pozostałymi dziewięcioma drużynami, które miały grać w turniejach półfinałowych (jedna para play-off nie została jeszcze rozstrzygnięta)? Tu sytuacja jest bardziej skomplikowana. PZPS zapytał wszystkie te kluby, czy wyrażają chęć gry w I lidze. Jak informuje Bolesław Stanowski, prezes Wilków Wilczyn, klub z naszego regionu chęć awansu wyraził.

Łącznie takich klubów było pięć (oprócz Wilków jeszcze: MKS Andrychów, Metro Warszawa, Sobieski Żagań i UMKS MOS Wola Warszawa). Jak czytamy w komunikacie PZPS: - Niniejszym są wskazywane do ewentualnego awansu do KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn przy wolnych miejscach w lidze i spełnieniu wymogów określonych przez PLS.

Co to w praktyce oznacza? W skróce: PZPS daje zielone światło, by te kluby znalazły się w I lidze, ale ostateczna decyzja należeć będzie do spółki PLS, która rozgrywkami I ligi zarządza. Zaplecze PlusLigi w kolejnym sezonie najprawdopodobniej zostanie powiększone o co najmniej jeden zespół. Dwie drużyny mogą awansować do PlusLigi, dwie spadają do II ligi, co daje cztery miejsca, które zajmą spadkowicz z PlusLigi i cztery zespoły awansujące z II ligi. To oznacza, że już w takim przypadku I liga zostanie rozserzona.

Gdyby uwzględnić jeszcze pięć dodtakowych zespołów z II ligi chcących grać wyżej, rozszerzenie musiałoby być jeszcze większe. Nie wiadomo na razie, czy PLS zdecyduje się na taki krok.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   I liga,   PZPS,   PLS,   Wilki Wilczyn,   awans,   zakończenie sezonu

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO