WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

MKOl: Kwalifikacje olimpijskie przełożone do czerwca 2021 roku

Dodano: 9.04.2020 11:01
Źródło: LM.pl

Do 29 czerwca 2021 roku będą mogli być wyłaniani uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jak na razie wciąż nie wiadomo, jak będą wyglądały kwalifikacje w poszczególnych dyscyplinach sportowych.

Epidemia koronawirusa przerwała dużą część olimpijskich kwalifikacji, również dla sportowców z Konina. Sylwia Matuszak, konińska szablistka, była już po dwóch Pucharach Świata mających decydować o awansie na turniej kwalifikacyjny. Trzeci, decydujący, już się nie odbył. Europejski Turniej Kwalifikacyjny w Boksie został przerwany w trakcie. Mateusz Goiński, pięściarz Zagłębia Konin, akurat w nim nie uczestniczył, ale miał jeszcze szansę pojechać na turniej światowy w maju. Wiadomo już, że te zawody nie dojdą do skutku.

Kiedy sportowcy z całego świata wrócą do walki o miejsca na Igrzyska Olimpijskie? Tego nie wiadomo. Same Igrzyska przełożone zostały na 2021 rok. MKOl potwierdził natomiast przedłużenie olimpijskich kwalifikacji do 29 czerwca przyszłego roku. - Zmiana systemów kwalifikacji zostanie sfinalizowana tak szybko, jak to możliwe, aby zagwarantować odpowiednie przygotowania sportowcom, Federacjom Sportowym i Narodowym Komitetom Olimpijskim - czytamy w komunikacie MKOl.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO