WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

190 zawodników w Biegu Milowego Słupa. Biegali nawet w Irlandii!

Dodano: 3.06.2020 16:49
Źródło: LM.pl

190 zawodników z 51 miejscowości z całej Polski, a nawet Europy wzięło udział w XXII Ogólnopolskim Biegu Milowego Słupa. Z powodu epidemii koronawirusa bieg miał wyjątkową formę. 

Biegacze w tym roku nie spotkali się razem na mecie, ale rywalizowali indywidualnie. Każdy chętny sam ustalał sobie trasę biegu lub marszu nordic walking. Ważne, by zgadzał się dystans - odpowiednio dziesięć i pięć kilometrów. Bieg wystartował w sobotę o godz. 6.00 i trwał do niedzieli do godz. 22.00. Przebytą trasę zawodnicy rejestrowali za pomocą aplikacji biegowych oraz zdjęć i wysyłali do organizatora - MOSiR Konin.

Łącznie w takiej formie zabawy postanowiło wziąć udział 190 zawodników - 125 biegaczy oraz 65 uczestników marszu nordic walking. Jak informuje MOSiR Konin, wśród uczestników znalazło się 101 pełnoletnich mężczyzn, 69 pełnoletnich kobiet oraz 20 uczestników do osiemnastego roku życia. 

Najwięcej reprezentantów miało miasto Konin - aż 79. Na drugim miejscu znalazło się Stare Miasto z jedenastoma startującymi, a na trzecim - Golina i Sławsk (po ośmiu). Łącznie swoją reprezentację miało aż 51 miejscowości z całej Polski, a nawet Europy. Wśród startujących znalazł się bowiem m.in. mieszkaniec Dublina w Irlandii, ale także Czarnej Białostockiej (427 km od Konina), Potęgowa (386 km od Konina), Krakowa (366 km od Konina), czy Szczecina (361 km od Konina). 

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale. Ceremonia ich wręczenia odbędzie się w sobotę 20 czerwca pomiędzy godz. 11.00, a 12.00 przy Słupie Milowym w Koninie. Kto nie będzie mógł się stawić osobiście, otrzyma medal pocztą.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO