LM.plSportSkoczek Władysławów znów startuje. Rywalizowali w Łodzi

Skoczek Władysławów znów startuje. Rywalizowali w Łodzi

Piątka zawodników Skoczka Władysławów rywalizowała w Łodzi w I Mityngu Kwalifikacyjnym ŁOZLA. Zawodnicy musieli nie tylko rywalizować z rywalami, ale i z warunkami pogodowymi.

Na zawodników Skoczka Władysławów w Łodzi czekał upał i silny wiatr, co nie sprzyjało biciu rekordów i osiąganiu dobrych rezultatów. Mimo tego zawodnicy z powiatu tureckiego trzykrotnie stawali na podiach.

Trzecie miejsce w biegu na 800 m mężczyzn zanotował Stanisław Grzymski. Reprezentant Skoczka Władysławów przebył ten dystans w czasie 2:12,21 min., o 2,46 sek. przegrywając z zawodnikiem Feniksa Opoczno walkę o srebrny medal.

Trzecie miejsce wywalczył też Rafał Berliński w trójskoku. W trzeciej próbie zawodnik Skoczka zanotował 12,49 m. W czwartej próbie wyniku tego nie poprawił, notując 12,02 m i ostatecznie wynik z pierwszej udanej próby dał mu brązowy medal. Drugie miejsce przegrał o 18 cm.

Pierwszy w biegu na 110 m przez płotki mężczyzn U-18 był Aleksander Wysocki, choć zawodnik Skoczka nie miał dużej konkurencji. W sesji kwalifikacyjnej wystartowało zaledwie dwóch zawodników, Wysocki był drugi z czasem 15,79. W finale jego rywal z MKS MOS Wrocław już nie wystartował, zawodnik Skoczka zanotował czas 15,78 i z automatu zajął pierwsze miejsce.

Poza podiami uplasowała się jeszcze dwójka zawodników Skoczka. Mikołaj Wysocki był ósmy w biegu na 800 m mężczyzn (2:19,18), a Nikola Kłodawska szósta w biegu na 200 m kobiet (28,07).