WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wojewódzki Puchar Polski. Powalczą o awans na terenie mistrza

Dodano: 17.07.2020 11:04
Źródło: LM.pl

Z najlepszym zespołem III ligi gr. II zagra w najbliższą sobotę Sokół Kleczew. KKS 1925 Kalisz stoi na drodze kleczewian do awansu do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Tegoroczny Puchar Polski układał się Sokołowi Kleczew do tej pory całkiem nieźle. Po raz pierwszy w historii kleczewianie przystąpili do rozgrywek od razu od poziomu wojewódzkiego. W lutym w ramach 1/16 finału pokonali 2:0 LKS Gołuchów, a przed niecałym tygodniem, w pierwszym meczu o stawkę od czasu pandemii koronawirusa, rozbili Stellę Luboń 6:2.

W ćwierćfinale rozgrywek piłkarze z Kleczewa zmierzą się z najlepszą drużyną III ligi gr. II zeszłego sezonu i aktualnym II-ligowcem - KKS 1925 Kalisz. Kaliszanie rozgrywki rozpoczęli dopiero w lipcu, w 1/16 finału otrzymali bowiem wolny los. W pierwszym meczu pucharowym rozbili 10:0 SKP Słupca i są faworytem w drodze po tegoroczny tytuł.

Jedyne spotkanie obu zespołów w sezonie 2019/2020 zakończyło się wygraną KKS 1925 2:1. Na własnym terenie kaliszanie szybko wyszli na prowadzenie 2:0 i dopiero w drugiej połowie rozmiary porażki Sokoła zmniejszył Tomasz Kowalczuk. W ramach pucharowych rozgrywek obie drużyny spotkały się do tej pory raz - w sezonie 2018/2019 w półfinale etapu wojewódzkiego KKS 1925 Kalisz triumfował 2:0.

Sokół Kleczew pozostał jedynym reprezentantem regionu konińskiego w wojewódzkim Pucharze Polski po tym, jak w 1/8 finału z rozgrywek odpadł SKP Słupca. Kleczewianie po raz ostatni zdobyli to trofeum sześć lat temu, pokonując w finale Polonię Kępno 5:0. Od tego czasu największym osiągnięciem pozostaje awans do półfinału, zanotowany w sezonie 2018/2019. 

Spotkanie pomiędzy KKS 1925 Kalisz a Sokołem Kleczew rozpocznie się w sobotę 18 lipca o godz. 18.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19 - 29 w Kaliszu. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO