WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Czekają na pierwsze zwycięstwo u siebie. Uda się z Olimpią?

Dodano: 20.08.2020 14:01
Źródło: LM.pl

Ostatnia drużyna tabeli przyjedzie w sobotę do Konina, by zmierzyć się z Medykiem. Koninianki czekają na pierwsze zwycięstwo na własnym terenie, a Olimpia Szczecin - na drugie w historii punkty z medyczkami.

Obecny sezon zaczął się dla szczecinianek kiepsko. Już w pierwszej kolejce Olimpia została rozbita przez Czarnych Sosnowiec 0:8, a w drugiej kolejce nie dała rady beniaminkowi rozgrywek APLG Gdańsk, ulegając rywalkom 0:1. W ten sposób szczecinianki wylądowały na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraligi.

Latem zespół z Pomorza doznał poważnego osłabienia, do mistrza Polski z Łęcznej odeszła bowiem czołowa zawodniczka Olimpii - Roksana Ratajczyk. Do Szczecina przybyła natomiast reprezentantka Kamerunu Christiana Mpeh Bissong, a z wycofanego z rozgrywek AZS PWSZ Wałbrzych Olimpia wyjęła Natalię Piątek i Monikę Kędzierską.

Historia starć Medyka z Olimpią Szczecin wskazuje zdecydowanie na zespół z Konina. Szczecinianki zaledwie raz wygrały z Medykiem - w marcu 2018, na własnym terenie 3:2. Był to zresztą mecz, który zwiastował duży spadek formy koninianek zakończony ostatecznie utratą mistrzostwa Polski i zajęciem trzeciego miejsca na koniec sezonu. Pozostałe jedenaście meczów padło łupem Medyka, koninianki wygrały również tegoroczny letni sparing z Olimpią 5:0. Dwie bramki zdobyła Gabriela Grzywińska, a po jednej - Natalia Chudzik, Anna Gawrońska i Julia Maskiewicz. 

Medyk do meczu przystępuje po wygranej w Bydgoszczy z KKP, drużyna Romana Jaszczaka czeka jednak jeszcze na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym terenie. Dwa pierwsze mecze były dalekie od pełnego potencjału konińskiego zespołu. Medyk co prawda w obu szybko zdobywał bramki, ale z GKS prowadzenia nie utrzymał, a z KKP zwycięstwo przypieczętował dopiero w końcówce spotkania.

Wygrana w Bydgoszczy rozpoczęła jednak pogoń koninianek za czołówką tabeli i jest szansa, że po najbliższej kolejce piłkarki z Konina zbliżą się do Czarnych Sosnowiec. Lider tabeli będzie mierzył się z Górnikiem Łęczna, strata punktów przez jeden, a może nawet oba zespoły jest więc bardzo prawdopodobna. 

Spotkanie pomiędzy Medykiem Konin a Olimpią Szczecin rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie. Transmisję z tego spotkania oglądać będzie można w portalu LM.pl.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   Olimpia Szczecin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO