LM.plSportDobry start sezonu SPS, pokonali beniaminka bez straty seta

Dobry start sezonu SPS, pokonali beniaminka bez straty seta

3:0 SPS Konspol Słupca pokonał Stalpro Błyskawicę Szczecin w meczu pierwszej kolejki II ligi. Dzięki temu słupczanie zajęli pozycję wicelidera po pierwszej rundzie spotkań.

W pierwszym meczu SPS Konspol podejmował najlepszą drużynę III ligi zachodniopomorskiej z zeszłego sezonu. Stalpro Błyskawica w Słupcy powalczyła, ale musiała uznać wyższość rywali i przegrała 0:3.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn, ale już w okolicach jego połowy słupczanie zaczęli zdobywać sobie przewagę. W pewnym momencie prowadzili już nawet 21:15, goście w końcówce nieco straty odrobili, ale i tak przegrali 22:25.

Jeszcze bardziej wyrównany był drugi set. SPS Konspol co prawda co chwila odskakiwał szczecinianom na kilka punktów, ale goście za każdym razem straty zmniejszali i kwestia wygranej w tej części spotkania rozstrzygała się dopiero w samej końcówce. Znów lepiej zagrali ją gospodarze, zwyciężąjąc 25:22.

Mimo straty dwóch setów Błyskawica nie odpuszczała i w trzeciej odsłonie spotkania wciąż walczyła o punkty. Przez większość seta goście prowadzili, nieznacznie, ale jednak. Dopiero w końcówce SPS Konspol złapał rywali. Do rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi, którą wykorzystali słupczanie, zwyciężając 27:25.

Dzięki wygranej w trzech setach SPS Konspol po pierwszej kolejce został wiceliderem tabeli, ulegając Stoczniowcowi Gdańsk jedynie bilansem małych punktów. W kolejnym meczu słupczanie zagrają na wyjeździe z SKS Gorzów Wlkp.

SPS Konpol Słupca - Stalpro Błyskawica Szczecin 3:0 (25:22, 25:22, 27:25)