LM.plSportSPS odpadł z Pucharu Polski, porażka w Szczecinie w trzech setach

SPS odpadł z Pucharu Polski, porażka w Szczecinie w trzech setach

Siatkarze SPS Konspol Słupca odpadli z rywalizacji w Pucharze Polski. W meczu II rundy wstępnej słupczanie przegrali na wyjeździe ze Stalpro Błyskawicą Szczecin 0:3.

To nie był dzień siatkarzy ze Słupcy. Po dwóch wygranych w rundach wstępnych Pucharu Polski SPS Konspol Słupca grał na wyjeździe ze swoim ligowym rywalem - Stalpro Błyskawicą Szczecin. Goście w Szczecinie byli bezradni i przegrali spotkanie 0:3.

Pierwszy set szczecinianie wygrali pewnie, kontrolując przebieg gry od samego początku. W drugiej części spotkania walka nieco się wyrównała, goście ze Słupcy próbowali nie stracić kontaktu, ale w drugiej połowie seta gospodarze odjechali i po raz drugi zwyciężyli 25:19. Najbardziej wyrównany był trzeci set, słupczanie walczyli do samego końca, ale w kluczowym momencie lepsza okazała się Błyskawica, wygrywając 25:23 i w całym meczu 3:0.

Porażka spowodowała zakończenie tegorocznej przygody SPS Konspol Słupca w Pucharze Polski. Słupczanie byli jedynym reprezentantem z naszego regionu, który rywalizował na szczeblu centralnym. Zespołowi Marka Jankowiaka pozostała teraz rywalizacja w II lidze. Najbliższy mecz już w sobotę - słupczanie w derbach regionu podejmą Wilki Wilczyn.

Stalpro Błyskawica Szczecin - SPS Konspol Słupca 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)