WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Medyk Konin zaatakuje wicelidera? To ostatnia szansa jesienią

Dodano: 8.10.2020 14:04
Źródło: LM.pl

Cztery punkty dzielą obecnie Medyka Konin od drugiego w tabeli UKS SMS Łódź. Oba zespoły zagrają ze sobą już w najbliższą sobotę.

Łodzianki w tym sezonie długi czas szły łeb w łeb z Czarnymi Sosnowiec, pod koniec września z liderem jednak przegrały, po raz pierwszy i jak na razie ostatni tracąc punkty w tym sezonie. Nad trzecim w klasyfikacji Medykiem Konin UKS SMS ma jednak aż cztery oczka przewagi. Dlatego bezpośrednie starcie obu drużyn będzie ostatnią szansą dla koninianek na powalczenie z łodziankami o pozycję wicelidera po rundzie jesiennej. W przypadku porażki Medyka strata będzie już nie do odrobienia.

Koninianki czeka jednak bardzo trudne zadanie. Przede wszystkim trzeba będzie sforsować monolit, jakim jest defensywa UKS SMS. Łodzianki traciły w tym sezonie bramki w zaledwie dwóch spotkaniach - dwie z Czarnymi Sosnowiec i jedną ze Śląskiem Wrocław. Ich wynik straconych bramek jest równie dobry, jak sosnowiczanek. Z przodu zaś powstrzymać będzie trzeba Paulinę Filipczak, autorkę siedmiu trafień w tym sezonie i wiceliderkę klasyfikacji strzelczyń.

Medyk musi również udowodnić, że ma prawo do miejsca w ligowej elicie. W tym sezonie bowiem koninianki jeszcze ani razu nie wygrały z zespołem z czołowej siódemki. Z Czarnymi przegrały 1:2, a z Górnikiem Łęczna i GKS Katowice remisowały (z UKS SMS Łódź, Śląskiem Wrocław i AZS UJ Kraków dopiero się zmierzą). To zbyt słabe rezultaty by na serio walczyć o miejsce na podium. 

Stadion w Łodzi, na którym zagrają obie drużyny na pewno bardzo dobrze kojarzy się piłkarkom Medyka. To tam wywalczyły swoje ostatnie trofeum - Puchar Polski w 2019 roku. Z samym zespołem z Łodzi medyczki też mają bardzo dobre statystyki. UKS SMS Medyka jeszcze nigdy w Ekstralidze nie pokonał, przegrał dziewięć spotkań, a zremisował zaledwie jedno (w zeszłym sezonie). 

Spotkanie pomiędzy UKS SMS Łódź a Medykiem Konin rozpocznie się w sobotę 10 października o godz. 10.15 na stadionie przy ul. Milionowej 12 w Łodzi. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.  

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   UKS SMS Łódź

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO