LM.plSportIV liga. Wysoka porażka Wilków Wilczyn, koniec serii Kacprzaka

IV liga. Wysoka porażka Wilków Wilczyn, koniec serii Kacprzaka

1:4 przegrały Wilki Wilczyn mecz czternastej kolejki IV ligi gr. wielkopolskiej. Honorową bramkę dla zespołu Radosława Konieczki zdobył Marcin Balalja.

Zaledwie trzy dni po pucharowym starciu z KKS 1925 II Kalisz wilczynianie grali ligowe spotkanie w Szydłowie. Tamtejsza Iskra walczy obecnie o podium IV ligi i dla Wilków okazała się rywalem zbyt trudnym.

Gospodarze wynik spotkania otworzyli już na początku spotkania. W dziesiątej minucie piłkę posłaną z prawego skrzydła we własnej siatce umieścił Wiktor Mochalski. Po stracie gola Wilki ruszyły do odrabiania strat, ale brakowało wykończenia - piłka albo mijała bramkę Iskry, albo strzały bronił golkiper gospodarzy. Do przerwy Iskra prowadziła 1:0.

Już w 55. minucie gospodarze podwyższyli, dogranie Michała Fertikowskiego wykorzystał Jędrzej Wiśniewski. Niecałe dziesięć minut później było już 3:0, a gol znów padł po dwójkowej akcji Fertikowski - Wiśniewski. Wilki niemal natychmiast odpowiedziały bramką, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Marcin Balalja.

Wynik spotkania w 74. minucie ustalił Michał Wawszczak, wykorzystując kolejne już podanie Michała Fertikowskiego. Oba zespoły w końcówce miały jeszcze sytuacje sam na sam, ale za każdym razem pojedynki te wygrali bramkarze obu zespołów.

Wilki przegrały 1:4, notując siódmą porażkę w sezonie. Sobotnie spotkanie zakończyło również fenomenalną serię dziesięciu meczów ligowych z bramką z rzędu Wiktora Kacprzaka. Drużyna Radosława Konieczki pomimo porażki utrzymała dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem dziewiętnastu punktów. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę, wilczynianie podejmą OTPS Winogrady Poznań.

Iskra Szydłowo - Wilki Wilczyn 4:1 (10' Wiktor Mochalski (sam.), 55', 64' Jędrzej Wiśniewski, 74' Michał Wawszczak - 66' Marcin Balalja)

Wilki Wilczyn: Jakub Strzykowski - Igor Kuźniewski (78' Adrian Kamiński), Kamil Kwiatkowski, Wiktor Mochalski, Patryk Szymaniak, Krystian Robak, Michał Zajączkowski, Adrian Górecki (65' Dominik Jesiołowski), Marcin Balalja (68' Bartosz Domaniecki), Mikołaj Nowakowski, Wiktor Kacprzak.