WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
PILNE:

IMGW: Oblodzenie dróg i chodników. Ostrzeżenie ważne od godz. 19.00 do 9.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60-letnia historia KŻ KWB Konin na zdjęciach i w pamiątkach

Dodano: 29.10.2020 12:43
Źródło: LM.pl

Do 31 grudnia w Muzeum Okręgowym w Koninie oglądać można wystawę z okazji jubileuszu 60-lecia Klubu Żeglarskiego Kopalni Węgla Brunatnego Konin. To zbiór zdjęć, pamiątek i akcesoriów żeglarskich z całej historii klubu.

W tym roku Klub Żeglarski KWB Konin obchodzi 60-lecia swojego istnienia. Tej okazji poświęcone były już regaty w tym sezonie, odbyła się również uroczysta gala klubowa, na której przyznano odznaczenia i wyróżniono zasłużonych działaczy. Od tygodnia otwarta jest również specjalna wystawa w Muzeum Okręgowym w Koninie.

Wystawa to zbiór zdjęć, pamiątek i akcesoriów żeglarskich z historii klubu. Na specjalnych planszach oglądać można fotografie ze zbiorów Tadeusza Trębacza. Pokazują one m.in. Zimowe Regaty Barbórkowe, czyli czołową żeglarską imprezę organizowaną przez KŻ KWB Konin, jachty, którymi dysponuje klub, historię przystani żeglarskiej, wyprawę na Karaiby zorganizowaną przez klub w latach 80. oraz zasłużonych członków klubu.

Zdjęcia to jednak nie wszystko. W gablotach prezentowane są puchary i nagrody przyznawane w regatach i zdobyte przez żeglarzy pływających w barwach KŻ KWB Konin. Zwiedzający obejrzeć mogą również medale i odznaczenia, a także historyczne plakaty regat. 

Wystawę w Muzeum Okręgowym w Koninie oglądać można do końca roku.

fot. KŻ KWB Konin

slajd 1 z 25
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Przystań można oglądać w muzeum? Dlaczego?
Dodano: 29.10.2020 18:18    Przez: Józef Bąk
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO