WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

II Puchar Polski. Stanisławski będzie kontynuował medalową serię?

Dodano: 17.12.2020 12:08
Źródło: LM.pl

Niemal 90 szablistek i szablistów jest uprawnionych do startu w II Pucharze Polski Seniorek i Seniorów. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę w Koninie.

Druga odsłona cyklu zmagań seniorów, rozgrywanego pod patronatem KGHM, odbędzie się w Koninie. Uprawnionych do startu jest 51 szablistów i 38 szablistek. Ilu z nich ostatecznie o medale w Koninie walczyć będzie, to okaże się tuż przed zawodami. Oprócz zawodników-seniorów uprawnieni do startu zostali najlepsi juniorzy młodsi. Pandemia koronawirusa nie omija bowiem szermierki, na turnieje nie dociera wielu zawodników. Warunkiem startu jest posiadanie negatywnego testu antygenowego wykonanego w przeddzień zawodów.

Rywalizacja, mimo przeszkód, trwa i biorą w niej udział również reprezentanci KKSz Konin. W II Pucharze Polski prawo startu ma jedenastu szablistów i siedem szablistek z Konina. Na przedłużenie medalowej serii liczy Adrian Stanisławski. Koninianin zdobył srebrny medal w I Pucharze Polski, ulegając w finale Mateuszowi Knezowi, ma też już na koncie indywidualne złoto i drużynowy brąz w mistrzostwach Polski. 

Szablistki w rywalizacji seniorek zdobyły do tej pory jeden krążek, w I Pucharze Polski trzecie miejsce zajęła Małgorzata Zawodniak. Ponadto Natalia Nowinowska i Sylwia Matuszak, obie będące na listach startowych sobotnich zawodów, sięgnęły po brąz i złoto podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski. 

Podobnie, jak wszystkie inne imprezy sportowe, również sobotni II Puchar Polski rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Przebieg turnieju śledzić będzie można jednak na pzszerm.pl, fencingscore.pl i kksz.lm.pl. Początek zmagań szablistów o godz. 10.00, szablistek - o godz. 14.00. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO