facebook
wyszukiwarka

Generalny sprawdzian na plus. W drugim sparingu Medyk POLOmarket pokonał Gintrę Universitetas

Dodano: 28.02.2021 16:47

W piątek przegrały 0:1, w niedzielę triumfowały już 3:0. W ostatnim zimowym sparingu Medyk POLOmarket Konin pokonał litewską Gintrę Universitetas.

To był drugi mecz kontrolny, w którym Medyk POLOmarket Konin mierzył się z Gintrą Universitetas. Tym razem trener Roman Jaszczak miał do dyspozycji nieco silniejszy skład – w pierwszej jedenastce pojawiły się m.in. Dominika Kopińska, czy Natalia Chudzik, których brakowało w niedzielę. Wciąż jednak spora grupa piłkarek nie jest gotowa do gry. Dzięki temu szansę jednak dostają młode i rezerwowe zawodniczki, jak Kinga Koronkiewicz, Daria Nowak, czy Klaudia Dymińska. – Cieszy, że młodzież naciska na starsze zawodniczki – mówił po meczu trener Roman Jaszczak.

Medyk w niedzielę po raz kolejny zagrał w ustawieniu z trójką defensorek. Oprócz Sałaty i Castellano-Mugili, które mają na ten moment raczej pewne miejsce w pierwszym składzie, jako obrończynie sprawdzane były również Klaudia Dymińska i Ernestina Abambila. – Obie sobie poradziły, choć Abambila dużo lepiej gra w pomocy – oceniał po końcowym gwizdku szkoleniowiec Medyka.

Niespodzianką mogłaby być również obecność w pierwszym składzie Oliwii Szymczak. Całe spotkanie na ławce przesiedziała tym razem Jagoda Sapor. Wynika to głównie z pauzy Sapor w pierwszym ligowym meczu, trener Jaszczak chce wdrożyć Szymczak w rytm meczowy. Pozycja młodej bramkarki jest jednak coraz silniejsza i coraz odważniej napiera ona na pierwszy skład.

W niedzielnym meczu Medyk miał przewagę i bardzo szybko ją potwierdził. Już w piątej minucie rzut karny wywalczyła Alicia Tamburro, a jedenastkę na gola zamieniła Natalia Chudzik. Sam rzut karny był zaś efektem skutecznego pressingu medyczek już w okolicach pola karnego Gintry. To element, który w niedzielę medyczkom wychodził świetnie, wielokrotnie przejmowały one piłki po presji wywieranej na rywalkach. – To jakby trochę zmiana DNA Medyka. Zmieniliśmy sposób gry – przyznaje trener Roman Jaszczak.

Później przez długi czas koninianki naciskały, ale brakowało sytuacji bramkowych. Więcej Medyk stworzył sobie ich już po przerwie. Padły też kolejne gole. Najpierw w 80. minucie pięknym uderzeniem pod poprzeczkę popisała się Daria Nowak. W ostatniej minucie zaś błąd bramkarki Aušrinė Biskute wykorzystała Dominika Kopińska, umieszczając piłkę tuż przy słupku litewskiej bramki.

Medyk wygrał 3:0 i zakończył zimowy okres przygotowawczy z dodatnim bilansem spotkań. – Nie ukrywam, że nie przywiązujemy większej wagi do wyników gier kontrolnych. One są po to, by trenować różne ustawienia i różne osoby na różnych pozycjach – ocenia jednak szkoleniowiec koninianek.

Już za niecały tydzień pierwszy mecz ligowy po przerwie. Medyk zagra na wyjeździe z GKS Katowice.

Medyk POLOmarket Konin – Gintra Universitetas 3:0 (5' Natalia Chudzik, 80' Daria Nowak, 90' Dominika Kopińska)

Medyk POLOmarket Konin: Oliwia Szymczak – Sandra Sałata, Alexis Castellano-Mugila, Ernestina Abambila, Natalia Chudzik (46' Kinga Koronkiewicz), Heather Seybert, Klaudia Dymińska, Androniki Michalopoulou, Alicia Tamburro, Anna Gawrońska (65' Daria Nowak), Dominika Kopińska.