WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siatkarska kolejka: Startują play-offy! Będzie sprint, czy maraton?

Dodano: 11.03.2021 11:48
Źródło: LM.pl

Trzy mecze w ciągu tygodnia, a może pięć w ponad trzy tygodnie? Play-offy II ligi siatkówki zawsze mogą przynieść niespodziankę. Tegoroczne startują już w najbliższy weekend, a zagrają w nich aż dwa zespoły z naszego regionu.

Realne szanse na awans do turnieju półfinałowego mają Wilki Wilczyn. Zespół Tomasza Robaka zmierzy się w play-offach z trzecim po rundzie zasadniczej Stoczniowcem Gdańsk. Drużyna z Pomorza to spora niewiadoma – końcówka rundy zasadniczej w wykonaniu gdańszczan była fatalna, Stoczniowiec wygrał od połowy stycznia zaledwie jeden mecz. Dzięki temu Wilki mogły awansować w tabeli i dwa pierwsze spotkania w play-offach rozegrają na własnym terenie. W przerwie Stoczniowiec miał jednak szansę pozbierać się. Pierwszy mecz powinien pokazać, czy zespół z Pomorza będzie wymagającym rywalem dla Wilków.

Wilczynianie w play-offach zagrają szósty rok z rzędu. Do tej pory wygrywali je czterokrotnie w latach 2016, 2017, 2018 i 2020. Trzy lata temu Wilki grały już w tej fazie ze Stoczniowcem. Wtedy drużyna z Wilczyna triumfowała 2:1. Najlepszy, historyczny wynik wilczynianie osiągnęli jednak sezon później, gdy w turnieju półfinałowym zajęli trzecie miejsce, przegrywając awans do finałów jedynie gorszym bilansem setów.

Dwa pierwsze mecze play-off pomiędzy Wilkami Wilczyn a Stoczniowcem Gdańsk rozegrane zostaną 13 i 14 marca o godz. 18.00 w hali sportowej w Wilczynie. Oba mecze transmitowane będą w portalu LM.pl, o godz. 17.30 zapraszamy natomiast na studio przedmeczowe.

Drugim reprezentantem regionu konińskiego w play-offach będzie SPS Konspol Słupca. Zespół Marka Jankowiaka zacięcie walczył o wejście do pierwszej czwórki i w końcu mu się to udało. Teraz jednak czeka słupczan jeszcze trudniejsze zadanie – walka z zespołem, który przez rundę zasadniczą przeszedł z zaledwie dwoma porażkami. Co ciekawe, jednak z nich miała miejsce w Słupcy. Na początku stycznia LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz uległ SPS Konspol 2:3.

Zespół ze Słupcy gra w play-offach po raz czwarty z rzędu, ale jeszcze nigdy nie zdołał ich przejść i awansować do turnieju półfinałowego. Teraz zadanie też będzie ciężkie. Play-offy słupczanie rozpoczną na wyjeździe w Międzyrzeczu i dopiero 20 marca rozegrają mecz w Słupcy. Jeżeli do tego momentu będą mieli na swoim koncie choćby jedną wygraną, 21 marca odbędzie się kolejne spotkanie na terenie SPS Konspol.

Dwa pierwsze mecze play-off pomiędzy LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz a SPS Konspol Słupca zaplanowane są na 13 i 14 marca o godz. 17.00 w hali sportowej w Międzyrzeczu. Transmisję z tych spotkań oglądać będzie można na profilu FB Orła Międzyrzecz.

  • Siatkarska kolejka: Startują play-offy! Będzie sprint, czy maraton?
  • Siatkarska kolejka: Startują play-offy! Będzie sprint, czy maraton?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO