WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siatkarska kolejka: W ten weekend rozstrzygną się play-offy?

Dodano: 19.03.2021 10:29
Źródło: LM.pl

2:0 to stan obu par fazy play-off II ligi siatkówki gr. I. Jest duża szansa, że już w ten weekend play-offy zostaną rozstrzygnięte. Blisko awansu do turnieju półfinałowego są Wilki Wilczyn i LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz.

Dwa spotkania w Wilczynie przyniosły dwa zwycięstwa Wilków ze Stoczniowcem Gdańsk 3:1 i 3:2. W obu meczach wilczynianie nie ustrzegli się błędów, szczególnie w drugim niepotrzebnie zgotowali sobie horror w postaci pięciu setów, ale najważniejsze jest to, że do Gdańska jadą z maksymalną możliwą do wypracowania zaliczką. Już w sobotę zespół Tomasza Robaka może świętować czwarty w swojej historii awans do turnieju półfinałowego.

Czy gdańszczanie będą w stanie powalczyć jeszcze w play-offach? Trudno powiedzieć. W rundzie zasadniczej na własnym terenie przegrali zaledwie dwa spotkania, ale jedno z nich – z Wilkami Wilczyn. I to w okresie, w którym Stoczniowiec wygrywał mecz za meczem. Nawet jeżeli jednak wilczynianie przepuszczą prowadzenie 2:0 i przegrają oba spotkania w Gdańsku, wciąż pozostaje jeszcze ewentualny piąty mecz w Wilczynie, by awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Pierwszy mecz w Gdańsku rozpocznie się w sobotę 20 marca o godz. 17.00, ewentualne drugie spotkanie zaplanowane jest na niedzielę.

W odwrotnej sytuacji, niż Wilki, są siatkarze SPS Konspol Słupca. Oni dwa pierwsze mecze z LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz przegrali i teraz każde kolejne spotkanie będzie dla nich starciem o wszystko. W sobotę po raz pierwszy faza play-off zagości w Słupcy. W rundzie zasadniczej słupczanie wygrali u siebie siedem z dziewięciu meczów, pokonując m.in. swojego rywala z fazy play-off. Własna hala sportowa może okazać się sporym atutem.

W Międzyrzeczu LBS Bank KS Orzeł wygrał co prawda oba spotkania, ale w obu meczach słupczanie byli w stanie urwać rywalom choćby jeden set. Zdeterminowany zespół Marka Jankowiaka musi postarać się o niespodziankę, by po raz pierwszy w swojej historii awansować do turnieju półfinałowego. Do tej pory zespół ze Słupcy kończył swoją rywalizację na play-offach.

Pierwsze spotkanie w Słupcy zaplanowane jest na sobotę 20 marca o godz. 18.00. Ewentualny drugi mecz rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.00.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO