LM.plSportIV liga. Remis Wilków na trudnym terenie. Pierwszy gol Lipińskiego

IV liga. Remis Wilków na trudnym terenie. Pierwszy gol Lipińskiego

Jeden punkt z Tarnowa Podgórnego wywiozły Wilki Wilczyn. Jedyną bramkę dla wilczynian zdobył w sobotę nowy zawodnik zespołu z Wilczyna – Nikodem Lipiński.

W sobotę drużyna Michała Grzywacza mierzyła się na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne. To aktualny wicelider tabeli grupy spadkowej IV ligi. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście z Wilczyna. W 33. minucie bramkę zdobył Nikodem Lipiński. To nowy zawodnik w składzie Wilków, błyszczący zimą na parkietach futsalowych w barwach KKF Automobile Torino Konin. Sobotni gol był jego pierwszym dla drużyny z Wilczyna.

Tarnovia wyrównała dopiero w końcówce meczu. W 81. minucie, po rzucie rożnym, do siatki trafił Adam Dyzert. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Wywalczony punkt pozwolił wilczynianom utrzymać trzecie miejsce w grupie spadkowej IV ligi z dorobkiem 33 oczek. Kolejne spotkanie dopiero 10 kwietnia, Wilki podejmą Obrę 1912 Kościan.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Wilki Wilczyn 1:1 (81' Adam Dyzert – 33' Nikodem Lipiński)

Wilki Wilczyn: Hubert Rachubiński – Jacek Brezyna, Mateusz Majewski, Kamil Kwiatkowski, Wiktor Mochalski, Łukasz Przebieracz, Mikołaj Nowakowski, Nikodem Lipiński, Marcin Balalja, Patryk Szymaniak, Emanuel Mikołajczyk.

Ponadto zagrali: Dominik Jesiołowski, Adrian Kamiński, Igor Czerwiński.