WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kamena Rally Team. Pierwsi w klasie T4, drudzy w generalce

Dodano: 10.05.2021 11:36
Źródło: LM.pl

Udany wyjazd na Węgry zaliczyli rajdowcy Kamena Rally Team. W Riverside Baja, kolejnej rundzie mistrzostw FIA-CEZ, słupczanie zajęli pierwsze miejsce w klasie T4 i drugie w klasyfikacji generalnej.

Dwudniowe zawody na Węgrzech były kolejną odsłoną europejskiej części sezonu Kamena Rally Team. Składający się z sześciu odcinków specjalnych Riverside Baja to kolejna runda mistrzostw FIA-CEZ, w których Kamena Rally Team broni wicemistrzostwa.

Zmagania na Węgrzech zaczęły się dla Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza bardzo dobrze. Po dwóch pierwszych odcinkach specjalnych słupczanie zajmowali pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej z przewagą 30 sekund nad drugim duetem Miroslav Zapletal / Marek Sykora.

Drugi dzień Kamena Rally Team zaczęła od kolejnej wygranej, a przewaga nad Zapletalem i Sykorą wzrosła do ponad pięciu minut. Czesko-słowacki duet zaczął odrabiać jednak straty od czwartego odcinka specjalnego. Ostatecznie słupczanie stracili zwycięstwo w klasyfikacji generalnej na ostatnim odcinku specjalnym. Białkowski i Baśkiewicz byli wolniejsi od Zapletala i Sykory o zaledwie 32 sekundy.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej słupczanie uzupełnili zwycięstwem w klasyfikacji klasy T4. Srebrny zespół Macieja Stolarskiego i Bartosza Dzienisa pokonali o minutę i 43 sekundy.

Kolejny start Kamena Rally Team, zgodnie z kalendarzem, przypadnie za niemal miesiąc. W pierwszy weekend czerwca słupczanie wezmą udział w Satu Mare Baja w Rumunii.

fot. Kamena Rally Team

  • Kamena Rally Team. Pierwsi w klasie T4, drudzy w generalce

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO