LM.plSportNajlepsza kolarka wśród lekarek. Ewelina Miernik mistrzynią Polski!

Najlepsza kolarka wśród lekarek. Ewelina Miernik mistrzynią Polski!

Ewelina Miernik, zawodniczka Tritona Konin, zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym. Koninianka wygrała zarówno w wyścigu, jak i jeździe indywidualnej na czas.

Tegoroczne mistrzostwa rozegrane zostały w Bychawie w województwie lubelskim. Mogli w nich brać udział lekarze, lekarze dentyści, studenci wydziału lekarskiego oraz lekarsko-dentystycznego, a także m.in. farmaceuci i pracownicy służby zdrowia. Wśród startujących była zawodniczka Tritona Konin Ewelina Miernik.

Koninianka spisała się doskonale, zwyciężając zarówno w wyścigu, jak i w jeździe indywidualnej na czas w kat. do 35 lat. W wyścigu Miernik zanotowała czas 2:09:14,793, pokonując drugą na mecie zawodniczkę z Lublina o niemal 13,5 min. Równie dobrze spisała się w jeździe indywidualnej na czas, notując rezultat 16:12,275. Nad drugą kolarką miała niemal dwie minuty przewagi.

W pełni zasłużyłaś na tą piękną koszulkę! Noś ją z dumą! – gratulują swojej koleżance zawodnicy Tritona Konin.