facebook
wyszukiwarka

Wygrana w Memoriale im. Macieja Pietrzaka

Dodano: 26.09.2011 13:16
Trzy zwycięstwa odniosły zawodniczki MKS PWSZ Kon-Bet Konin w I Memoriale im. Macieja Pietrzaka. Wygrane dały koniniankom pierwsze miejsce w turnieju.

Koszykarska impreza było okazją do wspomnienia zmarłego w zeszłym roku Macieja Pietrzaka – wieloletniego działacza i trenera konińskiego środowiska basketu. W turnieju uczestniczyły cztery drużyny, w których pracują przyjaciele Macieja Pietrzaka – AZS Uniwersytet Warszawski, AZS PWSZ Gorzów Wlkp., Lider AZS II Swarzędz i MKS PWSZ Kon-Bet Konin. Już w pierwszej rundzie rozgrywek koninianki pokazały, że będą głównym kandydatem do zwycięstwa w turnieju. Pierwszym przeciwnikiem koninianek był Lider AZS II Swarzędz. Przez pierwsze dwie kwarty oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę – MKS wygrywał zaledwie jednym punktem. Jednak trzeciej i czwartej części meczu koszykarki z Konina nie pozostawiły złudzeń rywalkom i pewnie wygrały 66:51.

Drugie spotkania MKS grał z AZS Uniwersytet Warszawski. Drużyna ze stolicy nie była w stanie zagrozić koniniankom, które przez cały mecz kontrolowały przebieg gry, przegrywając jedynie ostatnią kwartę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 78:62.

Również AZS Gorzów Wlkp. nie był problemem dla koninianek. Pomimo przegranej drugiej kwarty MKS odniósł trzecie zwycięstwo, które dało mu również wygraną w całym turnieju. MVP memoriału wybrana została Anita Szemraj.