LM.plSportDwa oblicza Startu

Dwa oblicza Startu

W wyjazdowym spotkaniu Startu Konin ze Spartakusem Buk koninianie pokazali się z dwóch różnych stron. Końcowy wynik jednak jest zadowalający dla Startu, któremu do awansu brakuje już tylko zwycięstwa w ostatnim meczu.

W pierwszej połowie goście nie zaprezentowali się z dobrej strony. Ich ataki często kończyły się na obramowaniu bramki Spartakusa lub przechwytami przez zawodników Buku. Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszych minutach i utrzymali je aż do końca pierwszej połowy, wygranej przez nich 13:10.

Zupełnie inne oblicze koninianie zaprezentowali w drugiej części meczu. Świetnie w ataku spisywali się Michał Stasiak, Mariusz Kotleszka i Adam Kujawiński. Start szybko wyszedł na prowadzenie pięcioma bramkami. Wtedy jednak koninianie nieco spasowali, a ryzykowny manewr Spartakusa krycia indywidualnego przyniósł efekt w postaci zmniejszenia przewagi Startu. Koninianom udało się jednak utrzymać prowadzenie i wygrać w przedostatnim meczu sezonu 26:23.

Już we wtorek Start zmierzy się w Wągrowcu z wiceliderem III ligi – miejscową Nielbą. Koninianie mają tylko punkt przewagi nad najbliższym rywalem, dlatego by awansować do II ligi potrzebują zwycięstwa w ostatnim pojedynku.

Start Konin: Arkadiusz Gromada, Maciej Roszak, Mariusz Kotleszka (5), Adam Kujawiński (6), Dawid Siekacz (4), Tomasz Trojanowski (2), Michał Pawlaczyk (1), Jakub Kujawiński, Piotr Chojnacki (1), Michał Stasiak (7), Filip Biniewicz, Michał Zajączkowski, Grzegorz Stawicki, Hubert Woźniak, Bartosz Cienkuszewski.

źródło: start konin.pl