LM.plSportJest nadzieja na awans

Jest nadzieja na awans

Pomimo porażki w ostatnim spotkaniu ligowym z Nielbą Wągrowiec, Start Konin wciąż może osiągnąć postawiony sobie przed sezonem cel, jakim jest awans do II ligi. Koninianie wezmą bowiem udział w turnieju barażowym.

Mecz z Nielbą Wągrowiec decydował o ostatecznym układzie sił w tabeli III ligi. Start musiał zwyciężyć, by zająć pierwsze miejsce i wywalczyć sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Obie drużyny zdawały sobie sprawę z wagi spotkania, jednak to Nielba zagrała lepiej w pierwszej połowie, wygrywając tę część spotkania 18:11. W drugiej połowie koninianie próbowali odrobić straty, jednak nie zdołali dogonić Wągrowca i przegrali ostatecznie spotkanie 31:25. Porażka z Nielbą oznacza drugie miejsce dla Startu w lidze i brak awansu.

Sytuacja w II lidze spowodowała jednak zmianę położenia koninian. Wakat w wyższej klasie rozgrywkowej zapewnił dalszą walkę Startu o awans. Koninianie rozegrają 17 czerwca w Obornikach Śląskich turniej barażowy, który zadecyduje, kto zagra w przyszłym roku w II lidze. W zawodach wezmą udział trzy drużyny – dwaj wicemistrzowie III ligi: Start Konin (liga wielkopolska) oraz SPR Bór Oborniki Śląskie (liga dolnośląska) oraz zespół zagrożony spadkiem z II ligi: SKS Orlik Brzeg. Zespoły rozegrają ze sobą trzy mecze, a zwycięzca turnieju uzyska prawo do gry w II lidze w sezonie 2012/2013.