LM.plSportStart w drugiej lidze!

Start w drugiej lidze!

Turniej barażowy o awans do II ligi był ostatnią szansą Startu na grę w przyszłym sezonie w wyższej klasie rozgrywkowej. I koninianie skrzętnie tą szansę wykorzystali, walcząc o zwycięstwo do samego końca.

W barażach brały udział trzy zespoły – spadkowicz z II ligi SKF Orlik Brzeg oraz dwaj wicemistrzowie III lig – Start Konin oraz Bór Oborniki Śląskie. Każdy z zespołów rozgrywał po dwa mecze i dwie najlepsze ekipy miały otrzymać awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwszy mecz koninianie rozgrywali z zespołem drugoligowym – SKF Orlik Brzeg. Początek spotkania należał do rywala, który w pierwszej połowie wyszedł na prowadzenie 6:3. Trzy świetnie obronione przez Jakuba Kujawińskiego rzuty karne dały nadzieję koninianom na lepszy rezultat meczu i wkrótce Start prowadził już 9:8. Pojedynek obu drużyn był prawdziwą walką na boisku, a dwóch doświadczonych graczy z Konina musiało je opuścić z powodu kontuzji – Mariusz Kotleszka został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania palca, a Dawid Siekacz doznał urazu barku. Ostatecznie jednak Start zwyciężył 18:17.

Dzięki wygranej Boru Oborniki Śląskie, obie drużyny przed ostatnim meczem miały po trzy punkty i zapewniony awans do II ligi. Spotkanie między nimi było więc jedynie meczem prestiżowym o zwycięstwo w całym turnieju. Oba zespoły zaciekle walczyły o dwa punkty w spotkaniu, jednak wyrównany poziom przeniósł się również na wyrównany wynik – pierwsza połowa zakończyła się remisem 11:11. W 37. minucie koninianie wyszli na prowadzenie 21:18, jednak rywale zdołali odrobić dwie bramki. Na pięć sekund przed końcem Bór oddał ostatni rzut, który zapewnił im remis 21:21. Tym samym obie drużyny zakończyły turniej z trzema punktami na koncie, jednak lepszy bilans bramek Boru zapewnił mu pierwsze miejsce. Start zajął miejsce drugie i oba zespoły awansowały do II ligi.

Tym samym koninianie osiągnęli cel założony przed sezonem i po dziewięciu latach przerwy Start wraca do rywalizacji na szczeblu państwowym. Podkreślić należy, że koninianie oparli sukces tylko i wyłącznie na wychowankach swojego klubu. Jednocześnie zarząd klubu apeluje o wsparcie finansowe ze strony władz miasta i chętnych sponsorów, by II liga stała się bazą do prób awansu do wyższych klas rozgrywkowych.

Start Konin – SKF Orlik Brzeg 18:17
Start Konin: Jakub Kujawiński, Marek Salzman, Arkadiusz Gromada, Maciej Roszak, Mariusz Kotleszka (1), Bartosz Cienkuszewski (2), Adam Kujawiński (5), Dawid Siekacz (1), Tomasz Trojanowski (1), Michał Zajączkowski, Filip Biniewicz, Hubert Woźniak, Piotr Chojnacki, Michał Stasiak (3), Grzegorz Stawicki (5), Marcin Mazurek.

Start Konin – Bór Oborniki Śląskie 21:21
Start Konin: Jakub Kujawiński, Marek Salzman, Arkadiusz Gromada, Maciej Roszak,  Bartosz Cienkuszewski (5), Adam Kujawiński (5),  Tomasz Trojanowski (4), Michał Zajączkowski, Filip Biniewicz (1), Hubert Woźniak (1), Piotr Chojnacki (2), Michał Stasiak (1), Grzegorz Stawicki (2), Marcin Mazurek, Adrian Marszałek.