facebook
wyszukiwarka

Pszczolarski w światowej czołówce

Dodano: 24.02.2013 13:32
Wojciech Pszczolarski, reprezentant KLTC Konin, wywalczył trzynaste miejsce w wyścigu punktowym podczas mistrzostw świata rozgrywanych na Białorusi. To kolejne osiągnięcie młodego koninianina na arenie międzynarodowej.

Na starcie wyścigu zameldowało się 24 uczestników z absolutnej czołówki światowej, w tym najmłodszy z nich – Wojciech Pszczolarski. Koninianin zaliczył bardzo dobry start i zdobył pięć punktów podczas pierwszego punktowanego sprintu. W dalszej części wyścigu nie zdobył już jednak kolejnych oczek, co ostatecznie dało mu trzynastą pozycję. Zawody wygrał Brytyjczyk Simon Yates z dorobkiem 35 punktów. Na podium stanęli jeszcze: Hiszpan Eroy Teruel oraz Rosjanin Kirill Sveshnikov.

Dla Pszczolarskiego nie był to pierwszy start na arenie międzynarodowej. Koninianin ma już na swoim koncie tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy, w październiku natomiast wywalczył srebrny medal podczas torowego Pucharu Świata, rozgrywanego w Cali.

źródło: kolarstwo.s24.pl