LM.plSportPoznaniacy przełamali Wilki

Poznaniacy przełamali Wilki

Po trzech zwycięstwach Wilki Wilczyn doznały drugiej porażki w lidze, ulegając w Poznaniu AZS UAM 1:3. Goście zdołali wygrać tylko trzeciego seta.

Mecz w Poznaniu był najbliższym meczem wyjazdowym, który czeka Wilki w tegorocznych rozgrywkach II ligi. Mimo tego podopieczni Andrzeja Malczewskiego doznali pierwszej porażki na obcej hali, przegrywając z zawodnikami AZS UAM.

Pierwszy set zwiastował niezwykle wyrównany i zacięty pojedynek. Gra toczyła się aż do przewagi i poznaniacy wygrali tą część spotkania dopiero przy stanie 29:27. Drugi set Wilki oddały już znacznie szybciej, ulegając 15:25. Trzecia część spotkania należała już do beniaminka, który wygrał ją 25:19. Mimo tego to jednak poznaniacy okazali się lepsi, zwyciężając w czwartym secie 25:22.

Po pięciu meczach Wilki Wilczyn zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu oczek. Za tydzień podopieczni Andrzeja Malczewskiego podejmą lidera II ligi - Morze Bałtyk Szczecin.