LM.plSportPoznań lepszy od Wilków

Poznań lepszy od Wilków

Kolejny niesamowity pięciosetowy bój stoczyli siatkarze Wilków Wilczyn. W meczu dwunastej kolejki ich rywalem był AZS UAM Poznań.

W pierwszym pojedynku obu zespołów zdecydowanie lepsi okazali się poznaniacy, którzy na własnym terenie wygrali 3:1. W sobotę mecz był o wiele bardziej wyrównany, ponownie jednak lepsi okazali się gracze AZS UAM. Pierwszy set poznaniacy wygrali pewnie 25:17, ale już w kolejnych częściach meczu walka trwała do ostatnich punktów. W drugim secie Wilkom udało się wyrównać, wygrywając dopiero przy stanie 27:25. Równie zacięta była trzecia część pojedynku, tym razem wygrali jednak poznaniacy, ponownie 27:25. W czwartym secie Wilki ponownie odrobiły straty, zwyciężając 25:20. O wyniku spotkania decydował piąty set. Ostatecznie lepsi okazali się w nim goście, wygrywając 16:14 i zwyciężając w całym meczu 3:2.

Porażka nie zmieniła sytuacja zespołu z Wilczyna w tabeli – Wilki wciąż zajmują piąte miejsce z dorobkiem osiemnastu punktów. W najbliższą sobotę podopiecznych Andrzeja Malczewskiego czeka wyjazdowe spotkanie z Morzem Bałtyk Szczecin.