LM.plSportMarta Kochańska z brązem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Marta Kochańska z brązem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Dodano:
Marta Kochańska z brązem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
Boks

Na trzecim miejscu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie uplasowała się Marta Kochańska, pięściarka Copacabany Konin.

MMP rozgrywane były w Wałczu. W kategorii 51 kg wystartowała Marta Kochańska. Był to dla niej pierwszy poważny występ od czasu wywalczenia miejsca na ostatnim stopniu podium dwa lata temu. Do rywalizacji podeszła niemal z marszu i osiągnięty w piątek wynik zdecydowanie trzeba uznać za sukces. Rywalką zawodniczki Copacabany Konin była Wiktoria Rogalińska (choćby dwukrotna z rzędu złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek. Wywalczyła także brąz i złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli MP Kadetek), bardziej utytułowana i doświadczona pięściarka. Wobec tego łatwo było wskazać faworyta.

Marta dała z siebie wszystko, co miała najlepszego. Mając na uwadze tak długą przerwę, pokazała charakter, wolę walki i determinację. Już za miesiąc przed nami Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Wałbrzychu. Mamy więcej czasu na przygotowania i dzięki temu nasza pięściarka będzie jeszcze mocniejsza – powiedział trener Copacabany Konin, Dariusz Kasprzak.

Foto Copacabana Konin

Marta Kochańska z brązem w Młodzieżowych Mistrzostw Polski
Marta Kochańska z brązem w Młodzieżowych Mistrzostw Polski
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole