LM.plSportMistrzostwach Europy IJSBA. Zabrakło osiem punktów do brązu

Mistrzostwach Europy IJSBA. Zabrakło osiem punktów do brązu

Czwarte i piąte miejsce wywalczył w Mistrzostwach Europy IJSBA Alan Kołodziejek. W ten sam weekend koninianin rywalizował w III rundzie Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych.

Mistrzostwa Europy rozgrywane były w Belgii. W klasie Run Pro-Am Stock koninianin wywalczył piąte miejsce. W trzech startach Kołodziejek dwukrotnie uplasował się na piątych miejscach, a raz na czwartym. 121 zdobytych punktów pozwoliło mu zająć piąte miejsce ze stratą dziesięciu punktów do podium.

Jeszcze lepiej zawodnikowi z Konina poszło w klasie Runabout Limited Pro-Am. W pierwszym starcie Kołodziejek okazał się najlepszy, niestety w drugim wyścigu Kołodziejek spadł aż na dziesiąte miejsce. W ostatnim wyścigu koninianin był czwarty, co łącznie dało mu 127 punktów i czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej. Do brązowego medalu Kołodziejkowi zabrakło zaledwie osiem punktów.

W minioną sobotę zawodnik 4JetTeam rywalizował również w III rundzie Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Na zawodach w Wałczu koninianin zajął trzecie miejsce w klasie Runabout Limited oraz piąte w Runabout Stock.