LM.plSportPrzywieźli sześć medali z Pucharu Polski. Trzecie miejsce dla Zagłębia-Relax Konin

Wyciskanie

Bardzo udany start mają za sobą reprezentanci Zagłębia-Relax Konin. W Pucharze Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym wywalczyli indywidualnie sześć medali, drużynowo zajmując trzecie miejsce.

Po złoto w Warszawie sięgnął Janusz Kobus. Startował w kat. weteranów 50 – 59 lat. W trzecie próbie wycisnął 142,5 kg przy masie ciała 87,5 kg, co dało mu wynik punktowy 69,68 i pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Aż czterokrotnie koninianie stawali na drugim miejscu podium. Dwa razy srebrne medale wywalczyła Daria Walczykiewicz. Zawodniczka Zagłębia-Relax Konin wycisnęła 80 kg przy masie ciała 60,9 kg, co dało jej wynik punktowy 68,09. W kat. weteranek 40 – 49 lat i w kat. seniorek 63 kg zapewniło jej to drugie miejsca na podiach.

Srebro z Warszawy przywiózł też Przemysław Kluk, startujący w kat. seniorów 120 kg. W pierwszej próbie, przy masie ciała 106,5 kg, zawodnik Zagłębia-Relax zanotował 190 kg i wynik punktowy: 84,52. W kat. seniorów 83 kg wystartował Daniel Białas. Koninianin w drugiej próbie wycisnął 162,5 kg przy masie ciała 81,9 kg, co przełożyło się na 82,18 pkt i również srebrny medal.

Po ostatni krążek sięgnął Filip Kmiecik. W kat. juniorów do 16 lat i 74 kg zanotował 97,5 kg. Przy masie ciała 72 kg dało to wynik 52,76 pkt i brązowy medal.

Koninianie stanęli również na podium w klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy Zagłębia-Relax Konin zdobyli 289,15082 pkt i zajęli trzecie miejsce wśród czternastu zespołów.