LM.plSportReprezentantka Polski w Medyku POLOmarket. Znane nazwisko

Reprezentantka Polski w Medyku POLOmarket. Znane nazwisko

Dodano:
Reprezentantka Polski w Medyku POLOmarket. Znane nazwisko
Ekstraliga

Ten transfer dla wielu postronnych obserwatorów będzie szokiem. A Roman Jaszczak wysyła w świat sygnał, że może i Medyk ostatnio bardzo cierpi, ale umierać jeszcze nie zamierza.

Urodzona na Ukrainie Olga Zubczyk ma sobą kilka występów w kadrze Polski i gra na pozycji środkowego obrońcy. Od dzisiaj będzie grać w Koninie. Do Medyka przenosi się z zespołu aktualnego mistrza i zdobywcy Pucharu Polski, Czarnych Sosnowiec. Wcześniej występowała w UKS SMS Łódź, gdzie zaliczyła ponad sto występów na poziomie Ekstraligi.

Zubczyk pochodzi z Wołynia na Ukrainie, karierę piłkarską zaczynała w FK Kowel, następnie przeniosła się do Dusch Lublinec, skąd trafiła do Górnika Łęczna. Jej następnym klubem była litewska Gintra Universitetas Szawle, a potem już wspomniany zespół z województwa łódzkiego. To w nim zadebiutowała w seniorskiej kadrze Polski (ma podwójne obywatelstwo). Jest jedną z osób, którą w Sosnowcu najbardziej obwiniano za kompromitację Czarnych w eliminacjach Ligi Mistrzyń latem ubiegłego roku. Jesienią w Ekstralidze rzadko pojawiała się na boisku i zapewne to skłoniło ją do rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron.

Na koniec taka oto informacja. Jedna z plotek mówi o tym, że już w 2012 roku do kadry chciał powołać ją Roman Jaszczak, ówczesny selekcjoner Biało-czerwonych. Na przeszkodzie stanął brak polskiego obywatelstwa.

Foto Medyk Konin Fan Club

Przeczytaj również:Oliwia Szymczak w kadrze U19
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole