WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konińska młodzież strajkowała przeciwko marnowaniu żywności

Dodano: 16.10.2015 12:54
Źródło: LM.pl

Po raz trzeci konińska młodzież przeszła ulicami miasta w proteście przeciwko marnowaniu żywności.

Dziś Światowy Dzień Żywności ustanowiony przez ONZ. W związku z tym koniński Bank Żywności zorganizował strajk. - Zwracamy uwagę na ogromne marnotrawstwo żywności. W świecie ocenia się, że marnowane jest aż 1,3 mld ton żywności, a każdy kilogram to są setki czy tysiące litrów wody i energia potrzebna do wyprodukowania. Wyrzucając to nie tylko marnujemy żywność, ale też zanieczyszczamy środowisko – mówi Ireneusz Niewiarowski, prezes Banku Żywności w Koninie.

Na główną ulicę miasta wyszła dziś młodzież, która skandowała hasła przeciwko marnowaniu jedzenia. Alejami 1 Maja przeszli uczniowie III Liceum i Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie. Marsz zakończył się w Młodzieżowym Domu Kultury.  

slajd 1 z 34
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W działania wspierające włączył się jak widać również Pan Wiceprezydent S. LOREK z konińskiej PO , wykorzystując polityczną naiwność młodzieży (przy milczącej postawie rodziców) w godzinach zajęć lekcyjnych urządzają promocję nie Banku Żywności a PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. Jak za Komuny. WSTYD Panowie z PO !!!
Dodano: 16.10.2015 13:45    Przez: ~Obserwator
Senator dla ponownego wejścia do Senatu zrobi wszystko.Protest przed wyborami to idealny temat by młodych nakręcić na swoją osobę.Czas na zmianę senatora!
Dodano: 16.10.2015 14:14    Przez: ~Bin Laden
Za marnowaniem żywności ni ale przeciwko z kundlonej głuPOcie Platfusów tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 16.10.2015 14:24    Przez: ~as
Impreza jest zwykłą krypto-reklamą senatora Niewiarowskiego. Otrzymałem dziś list od Pana Ireneusza. Nie pada tam ani razu sformułowanie "Platforma Obywatelska". Czyżby Pan Ireneusz wstydził się swej macierzystej partii.Dopiero na załączonej malutkiej wizytówce odnalazłem napis wykonany czcionką nr 3. "Materiał wykonany przez KW Platforma Obywatelska RP".I to w poprzek. Jak cała platforma, w poprzek dążeniom i marzeniom i aspiracjom obywateli.
Dodano: 16.10.2015 13:26    Przez: ~żegnam Pana
Ja tam wiceprezydenta na zdjęciach nie widzę. Chyba, że uczestniczył w innym wcieleniu, a może był w mundurze ułana. Bank Żywności takie akcje organizuję od lat i młodzież chętnie uczestniczy w zbiórkach żywności.
Dodano: 16.10.2015 15:47    Przez: ~też obserwator

KOMENTARZE

Spotkajcie się potem w fast foodach lub kupcie w markecie młodzieży . W końcu te miejsca marnują najmniej żywności :P
Dodano: 16.10.2015 12:55    Przez: ~lol
W działania wspierające włączył się jak widać również Pan Wiceprezydent S. LOREK z konińskiej PO , wykorzystując polityczną naiwność młodzieży (przy milczącej postawie rodziców) w godzinach zajęć lekcyjnych urządzają promocję nie Banku Żywności a PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. Jak za Komuny. WSTYD Panowie z PO !!!
Dodano: 16.10.2015 13:45    Przez: ~Obserwator
Zofia Itman jako radna Sejmiku czy Karol Skoczylas jako radny Konina też mogli się włączyć - dlaczego tego nie zrobili? Czyżby byli za marnowaniem żywności?
Dodano: 16.10.2015 14:11    Przez: ~Observer
Za marnowaniem żywności ni ale przeciwko z kundlonej głuPOcie Platfusów tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 16.10.2015 14:24    Przez: ~as
Nie tylko politycy PiS, ale i innych opcji nie wzięli udziału bo zdają sobie sprawę że było by to nie na miejscu ( wykorzystywanie młodzieży szkolnej). Smród kampanii zdesperowanego Senatora się rozszedł i tyle. Wielki MINUS
Dodano: 16.10.2015 14:48    Przez: ~Przechodzień
Nikt normalny nie jest za marnowaniem żywności, kiedy tyle biedy i głodu wokoło. A kto w ukryciu daje ten podwójnie daje. Spektakl ma cel POlityczny PO i trudno od opozycji oczekiwać, że da się wkręcić w tą medialną maipulację
Dodano: 16.10.2015 15:05    Przez: ~Obserwator
450 mld udokumentowane wałki PO ile na boku,miliony głodujących dzieci -rozpasane aferały żrące na krzywke osmiorrniczki i inne delicje partia karłów moralnych i żuli.
Dodano: 16.10.2015 15:29    Przez: ~mirek
Ja tam wiceprezydenta na zdjęciach nie widzę. Chyba, że uczestniczył w innym wcieleniu, a może był w mundurze ułana. Bank Żywności takie akcje organizuję od lat i młodzież chętnie uczestniczy w zbiórkach żywności.
Dodano: 16.10.2015 15:47    Przez: ~też obserwator
Zbiórki żywności owszem, należy uczyć młodzież że warto pomagać, ale nie wolno uczyć jak wykorzystywać młodzież do rozgrywek politycznych. A wiceprezydenta być nie musiało wystarczy że wyraził zgodę na tą farsę z udziałem kandydata PO
Dodano: 16.10.2015 15:52    Przez: ~Się uśmiałam
Ten radny który tak jojczył o zamykaniu bazaru i błaszaka? Mam nadzieję że nie bo jak tak...to jest pomoc w nie marnowaniu żywności - w końcu każdy wie że hipermarket jaki by pobudowali zamiast w/w to wcale kartonami żarcia nie wywala do śmieci. Moja koleżanka pracowała w jednej z tych sieciówek fast foodowych. Dokładnie wiem jak wygląda ich polityka. Pracownicy ze śmieci kradli całe worki sałatek bułek mięcha, które było 1 dzień po terminie. Nie interesują mnie przepychanki pomiędzy PO a PIS.. politycy są tacy że nie ma takich ideałów czy takich zasad, których by nie złamali byleby nie być u stołka. ten kto myśli że jest między nimi jakaś różnica, jest dziecinny...
Dodano: 16.10.2015 16:57    Przez: ~Naleśnikinawietrzełopoczą
avatar Rekolekcje też odbywają się w godzinach lekcyjnych i dodatkowo smarkaczy przymuszają księża, oraz niedouczone katechetki. Komuna nigdy nie odeszła-wiecznie żywa, z jedną różnicą. Za komuny dyspozycje wychodziły z moskwy, a dziś z watykanu i episkopatu dla posłusznych kato-talibów zwanych rządem albo ministrantami(ciągle się modlą a rogi z za kołnierza widać.
Dodano: 17.10.2015 15:50    Przez: Krewa
Impreza jest zwykłą krypto-reklamą senatora Niewiarowskiego. Otrzymałem dziś list od Pana Ireneusza. Nie pada tam ani razu sformułowanie "Platforma Obywatelska". Czyżby Pan Ireneusz wstydził się swej macierzystej partii.Dopiero na załączonej malutkiej wizytówce odnalazłem napis wykonany czcionką nr 3. "Materiał wykonany przez KW Platforma Obywatelska RP".I to w poprzek. Jak cała platforma, w poprzek dążeniom i marzeniom i aspiracjom obywateli.
Dodano: 16.10.2015 13:26    Przez: ~żegnam Pana
Też dostałem taki list. Moim zdaniem fajnie, że komuś się chce coś takiego robić przynajmniej nie muszę szukać informacji o tym na kogo mogę głosować i dlaczego miałbym oddać głos na tą właśnie osobę. Chociaż działalność sentora akurat znam, bo moja kuzynka jest jedną ze stypendystek. Fajna akcja, tak samo jak to co robi Bank Żywności. Popieram! :-)
Dodano: 16.10.2015 13:42    Przez: ~Mieszkaniec
Jaka reklama kandydata hehehehe, już byś się mocniej wysilił/ła żal pl
Dodano: 16.10.2015 15:27    Przez: ~hahahacz
Skoro się marnuje należy mniej produkować. Znów ci wstrętni rolnicy zawinili.
Dodano: 16.10.2015 13:29    Przez: ~PS
To my mamy senatora w Koninie ? No we!!
Dodano: 16.10.2015 13:30    Przez: ~Yreek
Platfusy macie sprawę w sądzie w trybie wyborczym za wykorzystywanie młodzieży szkolnej do POparcia Bin Ladena i jego bandy.Prezydent który tak zadecydował będzie miał kłoPOty.
Dodano: 16.10.2015 14:42    Przez: ~halo!
Bravo dla p. Niewiarowskiego, a także całej załogi banku Żywności, wspaniała akcja, która uczy młodzież tak pięknych wartości! To, że wyszli na ulice pokazuję jak wspaniale odpowiedzieli na te inicjatywę Banku. Oby ich hasła przemówiły do nas wszystkich!Ja także otrzymałam list od p. Niewiarowskiego i osobiście nie uważam, aby w co drugim zdaniu musiała paść informacja o tym z jakiej partii pochodzi Pan Niewiarowski, z tego co pamiętam na wizytówce o której Pan pisze nie tylko jest informacja z czego jest finansowana, ale także jest logo partii.
Dodano: 16.10.2015 13:33    Przez: ~ala
Hmmm, szkoda tylko że dzieje się to podczas kampanii wyborczej. Przecież mógł to zorganizować np. po wyborach kiedy już nie będzie Senatorem
Dodano: 16.10.2015 14:00    Przez: ~wyborca
Platfusy tańczą POlitycznego chodzonego nogami ogłupiałej młodzieży POd hasłem Światowego Dnia Żywności.Bin Laden ma już pełne POrcięta i zagania młodzież do swoich niecnych celów aby tylko nie POpuścić koryta.Dwie zbiórki przed świąteczne w pażdzierniku to tylko w PEŁO.Święta -Gwiazdka dla bin Ladena będzie 25X 2015r. I wtedy mikołaj obdaruje Go kopniakiem w imieniu Wyborców.Nie dajmy się ogłupić temu błaznowi który dla swoich celów będzie tańczył nawet na rurze.
Dodano: 16.10.2015 13:40    Przez: ~Q
Jak strajkowali ? Prowadzili głodówkę protestacyjną czy co. Winno być chyba manifestowali. Chociaż trudno spęd na polecenie dyrektorów szkół nazwać manifestacją, a co dopiero niezależną i oddolną inicjatywą uczniów.
Dodano: 16.10.2015 13:58    Przez: ~jak za peerelu
I Wiceprezydent od oświaty na to pozwolił by wykorzystywać młodzież szkolną do takich celów jak promocja jego kolegi z partii? . Czy Prezydent o tym wie?
Dodano: 16.10.2015 14:16    Przez: ~pytacz
By żyło się lepiej, swoim.
Dodano: 16.10.2015 14:09    Przez: ~mordo Ty moja
Senator dla ponownego wejścia do Senatu zrobi wszystko.Protest przed wyborami to idealny temat by młodych nakręcić na swoją osobę.Czas na zmianę senatora!
Dodano: 16.10.2015 14:14    Przez: ~Bin Laden
Strajk jest organizowany już trzeci raz. Zawsze 16.10 w Dniu Światowego Dnia Żywności. Czy ze względu na okres wyborczy Prezez BŻ w Koninie miałby w nim nie uczestniczyć? Co roku bierze w nim udział, więc nie widzę powodu dlaczego miałoby w tym roku być inaczej. Złośliwi zawsze znajdą powód, aby do czegoś się przyczepić i kogoś oczernić.
Dodano: 16.10.2015 14:46    Przez: ~Obserwator
Oczywiście!!!! 25 X to nastąpi z całą pewnością. Następnie Wojewoda itd.
Dodano: 16.10.2015 14:49    Przez: ~Melon X
Idea Piękna. Owszem, ale w ciepełku manifestacji młodzieży w słusznej sprawie chcę się ogrzać kandydat PLATFORMY do senatu! Trudno tu nie doszukiwać się czynników autopromocji w przedwyborczym czasie !!!!!
Dodano: 16.10.2015 15:00    Przez: ~Obserwator
Gdyby miał choć trochę pokory po prostu wysłał by zastępstwo, i sprawa była by czysta. A tak sam sobie n.a.s.r.a.ł na buty. I ty się jeszcze dziwisz ?
Dodano: 16.10.2015 15:19    Przez: ~Dziwisz
Właśnie wszedłem na artykuł i co ja widzę nad artykułem? - Baner kandydata do senatu którego widzę na zdjęciach w artykule. Zbieg okoliczności, przypadek? Żenada i tyle.
Dodano: 16.10.2015 15:24    Przez: ~Czytajnik
Oczywiście, że przypadek. Odśwież stronę, to zobaczysz że bannery są wyświetlane losowo. Widzę, że ktoś internetów nie ogarnia internetów. Jak to było? Żenada, tak? :-p
Dodano: 17.10.2015 23:32    Przez: ~LoL
takie strajkowanie w dzien nauki szkolnej to fikcja...czy znowu mlodziez nie byla na zajeciach tylko na ulicach? dlaczego nie strajkuja w soboty tylko kosztem lekcji? sroda wolna w piatek znowu lekcji nie bylo?
Dodano: 16.10.2015 15:20    Przez: ~naukowiec
1 z 2
12>>