WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Żeglarze zakończyli sezon, przedostatnie regaty w tym roku

Dodano: 9.10.2016 19:41
Źródło: LM.pl

Przy niskiej temperaturze i słabym wietrze rywalizowali żeglarze podczas Okręgowego Zakończenia Sezonu Żeglarskiego. Regaty miały miejsce na Jeziorze Ślesińskim.

W przedostatnich zawodach żeglarskich w tym sezonie wystartowały łącznie 23 załogi. Regaty rozgrywane były w ośmiu klasach. Najliczniejsza była klasa Optymist, która zgromadziła sześć załóg. Zwyciężyła Weronika Degórska, a na podium uplasowali się jeszcze Julia Sobczak i Mikołaj Dobski. Kolejne miejsca wywalczyli: Anna Przybylska, Szymon Zagórski i Iga Dobska.

Cztery załogi rywalizowały w klasie T-3. Najlepszy okazał się Paweł Czajkowski, przed Bogdanem Andrzejewskim. Trzecie miejsce wywalczył Roman Latanowicz, a ostatnie - Grażyna Wróblewska.

W klasie Ankora pierwsze miejsce zajął Piotr Paruszkiewicz, drugie - Kacper Jakubowski, a trzecie - Konrad Chodkiewicz. Tyle samo załóg brało udział w startach klasy T-1. Zwyciężył Andrzej Kuberski przed Łukaszem Kwiatkowskim i Zbigniewem Wojciechowskim.

Po dwie załogi startowały w klasach 420, Open i T-2. W tej pierwszej najlepszy był Paweł Jakubowski przed Mateuszem Ściborem. W T-2 zwyciężył Stanisław Wapniarski przed Markiem Olkowskim. W Open pierwsze miejsce zajął Jacek Olejniczak, a drugie - Andrzej Płóciennik. Osamotniony w klasie Omega standard płynął Bartosz Jakubowski, automatycznie zajmując pierwsze miejsce.

Pomimo, że sobotnie regaty były oficjalnym zakończeniem sezonu żeglarskiego, nie były to ostatnie zawody w tym roku. Tradycyjnie pod koniec listopada odbędą się Zimowe Regaty Barbórkowe.

slajd 1 z 20
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Wąski górą ;-)
Dodano: 09.10.2016 20:22    Przez: ~Ciapek :-)
Ten na zdjęciu wygląda jak chłopek roztropek.
Dodano: 10.10.2016 05:59    Przez: ~Kombajnista
Pewnie go kamera nakryła na czymś niecnym ...
Dodano: 10.10.2016 16:27    Przez: ~Kicia
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO