WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Fundusz sołecki pozwala inwestować i uaktywnia mieszkańców wsi

Dodano: 3.09.2017 09:47
Źródło: LM.pl

Fundusz sołecki to najlepszy budżet obywatelski. W ubiegłym roku skorzystało z niego ponad półtora tysiąca gmin w całym kraju.

Imieniny wsi, budowa świetlicy, placu zabaw, postawienie wiaty przystankowej, czy organizacja festynu. Między innymi na to przeznaczane są pieniądze z funduszu sołeckiego.

- Najważniejsze są efekty społeczne w postaci umiejętności i chęci współpracy. Fundusz daje szanse budowania i uaktywnia społeczności wiejskie. Uczynił ludzi gospodarzami na swoim terenie. Pokazuje stan aktywności i sposób rządzenia gminą. Moim zdaniem to najlepszy budżet obywatelski – mówi Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

W 2017 roku na fundusz sołecki w budżetach gmin wydzielono 445 mln zł. Tylko w Wielkopolsce było to 46 mln 700 tys. zł. Jak informuje Ireneusz Niewiarowski, funduszu nie ma ponad 600 gmin. W powiecie konińskim są trzy takie gminy: Kleczew, Kramsk i Wilczyn.  

  • Fundusz sołecki pozwala inwestować i uaktywnia mieszkańców wsi

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

BAJKI /BAJKI
Dodano: 03.09.2017 12:30    Przez: ~RP
A kto faktycznie ten fundusz dostaje i kto tym zarządza, ponieważ u nas we wsi nic nie robią i nic nie mówią, że jest jakiś fundusz sołecki.
Dodano: 03.09.2017 14:36    Przez: ~babcia
Jeśli w Kleczewie, Kramsku i Wilczynie nie ma funduszu sołeckiego to znaczy, że mieszkańcy nie są aktywni ? . Bzdura. Znaczy to, że pieniądze przeznaczają na pilniejsze potrzeby niż pikniki a aktywność społeczna przejawia się w pomocy sąsiedzkiej, U nas jeden gospodarz na drugiego może liczyć a spotkania przy piwku czy flaszce to organizujemy sobie sami.
Dodano: 03.09.2017 15:17    Przez: ~rolnik
Pierwszy sołtys RP, szkoda, że z PO, bo z PO nic dobrego.
Dodano: 03.09.2017 16:27    Przez: ~Niestety
A sołtys Sławska z jakiej partii jest? Czy w Sławsku jest fundusz sołecki?
Dodano: 03.09.2017 19:40    Przez: ~mieszkaniec
Kramsk jest tak zadłużony że radni odmawiają przyznania sołectwom funduszów. Radosna twórczość władz tej wiejskiej gminy objawiła się utworzeniem liceum później zlikwidowanego. Obecnie zajmują się budową boisk. Mamy już trzy boiska. Niech żyje władza ona wie co dobre dla ludzi.
Dodano: 03.09.2017 16:37    Przez: ~Przyszły wyborca
W Gminie Skulsk też wójt Operacz nabudował boisk za wielkie pieniądze, wiadomo przetargi i inne sprawy, boiska jakoś ulepione i na papierze są. Pieniądze wydane i to się liczy a teraz te boiska na żwirze zrobione poschły, zarosły zielskiem i straszą. A komleks na Mniszkach za 850 tys. był tak głosno i hucznie odbierany.
Dodano: 03.09.2017 21:42    Przez: ~Bezradny
A senator z Ķłodawy ciągle przy korycie. No i trzeba się "lansować" aby nie zapomieli o nim.
Dodano: 03.09.2017 22:57    Przez: ~Kloda
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO