WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

One Billion Rising w Koninie. Tańczyli przeciwko przemocy

Dodano: 14.02.2018 13:18
Źródło: LM.pl

Razem przeciwko przemocy. Koninianie po raz siódmy zatańczyli na rynku.

„One Billion Rising”, czyli „Nazywam się Miliard” to akcja, która co roku 14 lutego odbywa się w różnych zakątkach świata. Wspólny taniec to protest przeciwko przemocy zarówno wobec kobiet, jak i mężczyzn.

- W tym roku motto dotyczy przemocy lokalnej. Przyglądamy się w mieście, u sąsiadów, w naszym środowisku – mówi Magdalena Dobrowolska, organizatorka „One Billion Rising” i właścicielka szkoły tańca „Cubana Club”. - Widzę, że coś się zmienia. Ludzie nie boją się mówić: „to jest przemoc”, „nie dotykaj mnie”, „nie odzywaj się w ten sposób”. Zaczynamy to zauważać. Bardzo rozwinęły się też instytucje pomocy. Są szkolenia z tego jak rozpoznać co to jest przemoc, czy mobbing. Kładziemy nacisk jak możemy – dodaje.

Tegoroczna edycja akcji przeciw przemocy zgromadziła kilkadziesiąt osób. Poza dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 6 i przedstawicielami fundacji „Otwarcie” na pl. Wolności zatańczyli wiceprezydenci Konina.  

slajd 1 z 42
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Właśnie taką mamy władzę w naszym mieście! Kazano przyjść dzieciom z jednej z konińskich Szkół Podstawowych na akcję! Gdyby nie te dzieciaki to byście sami stali jak te barany na pastwisku! I tak jest za każdym razem! beeeeeeeee...
Dodano: 14.02.2018 16:12    Przez: ~Realista
Jak mąż się znęcał nade mną to ten wasz taniec nie pomógł mi w niczym a tym bardziej w odejściu od niego.
Dodano: 14.02.2018 13:51    Przez: ~wolnaiszczesliwa
Hucpa czarnego marszu z udzalem dzieci
Dodano: 14.02.2018 14:39    Przez: ~brexit
Wykorzystali dzieci i osoby niepełnosprawne aby zapewnić sobie jako taką frekwencję. Ciekawe, czy mieli zgody na takie występy osób, które sprawują nad tymi dziećmi opiekę prawną.
Dodano: 14.02.2018 16:27    Przez: ~Gość
Było to topowe wydarzenie miasta na równi z: różańcem 20 osób na Zatorzu, wystawą 11 kotów w SP4, obroną niezawisłości sądów przez 10 osób.Zapraszam LM do pobliskiego Lidla gdzie zbierze się ponad 200 osób w celu zakupu trampków w promocji.
Dodano: 14.02.2018 19:58    Przez: ~lolek

KOMENTARZE

Akcja tyle wnosi, ile malowanie kredą na chodnikach po zamachu.
Dodano: 15.02.2018 08:15    Przez: ~Heh
Bez sensu, akcja zorganizowana w godzinach pracy, więc trzeba było nagonić trochę dzieci ze szkół, które pewnie nawet nie wiedzą o co w niej chodzi. I posłużyła do lansu kilku konińskich polityków (przed wyborami). Przykład tego, jak pięknie można obedrzeć z idei najszlachetniejszą akcję.
Dodano: 15.02.2018 09:08    Przez: ~Paulina
Dzieci mają ferie, wiec chyba polkolonisci
Dodano: 15.02.2018 17:00    Przez: ~A
Tak trzymać i nie popuszczać !!!
Dodano: 15.02.2018 19:21    Przez: ~erwin
Zamiast tańczyć przeciwko przemocy to może lepiej byłoby zapisać się na kurs samoobrony... trzeba było jeszcze kwiatki na chodnikach malować jak Mogherini w UE...
Dodano: 16.02.2018 11:16    Przez: ~uchachana
Wow 😲 Ale LM pokasował dużo komentarzy.
Dodano: 16.02.2018 11:19    Przez: ~😲😲😲
Tańcem pko przemocy się nic nie zrobi znowu jakaś lewacka multi kulti, idiotyczna akcja za pieniądze UM. Pani z wieszakiem która chce mordować dzieci przez aborcję teraz wykorzystuje dzieci do następnej promocji własnej osoby przed wyborami samorządowymi. Gdzie tym razem? Wójt Krzymowa....????? Pani Jeżak i ekipa z Wilkowa tj. NOWAK, LOREK słowem sami swoi- i na nas nie ma mocnych dopóki się wspieramy i angażujemy szkoły w nasze kampanie. WIem kiedy otworzą przeprawę - na pewno około października - przed wyborami aby kandyadat PO i sraczoczesnej mógł przeciąć wstęgę
Dodano: 16.02.2018 11:35    Przez: ~zazaza
3 z 3
<<123
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO