WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dekada z pozwoleniem na budowę. Od września rozbiórka dworca

Dodano: 19.07.2018 09:15

Zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne Dekada Konin otrzymało pozwolenie na budowę.

Aktualnie trwa przetarg na wybór generalnego wykonawcy inwestycji. Budowa rozpocznie się we wrześniu br., zakończenie prac i otwarcie nowego obiektu planowane jest w IV kwartale 2019 roku.

– Miło nam poinformować o otrzymaniu ostatecznego pozwolenia na budowę Dekady w Koninie. Rozpoczęcie prac budowlanych planujemy na wrzesień, tuż po ogłoszeniu generalnego wykonawcy. Prace rozpoczniemy od rozbiórki starego dworca. Obecnie trwa procedura zamiany działek pomiędzy PKP  a  miastem Konin – komentuje Aleksander Walczak, prezes Dekady.

To kolejna inwestycja spółki Dekada będącej inwestorem, deweloperem i zarządcą obiektów komercyjnych, realizowana we współpracy z PKP i jej spółką zależną Xcity Investment. Dekada Konin zlokalizowana będzie w centrum miasta, przy ul. Kolejowej i ul. Dworcowej. Inwestycja obejmuje nowy dworzec kolejowy i autobusowy oraz centrum handlowe, które połączy oba budynki. Łączna powierzchnia obiektu wynosić będzie około 5,5 tys. mkw. Wygodny parking przed centrum umożliwi zaparkowanie 180 samochodów. Dodatkowo, na dachu wybudowanych zostanie 100 miejsc postojowych w systemie "parkuj i jedź".

Centrum handlowe Dekada w Koninie cieszy się zainteresowaniem wśród najemców. Skomercjalizowano już ponad 70 proc. powierzchni handlowej obiektu. Bedzie tam m. in.: Empik, CCC, Martes Sport, Pepco, RTV Euro AGD, drogeria HEBE, piekarnia Pod Strzechą, biuro podróży TUI oraz E-smoking world.

  • Dekada z pozwoleniem na budowę. Od września rozbiórka dworca
  • Dekada z pozwoleniem na budowę. Od września rozbiórka dworca

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Po co kolejny martes sport i ccc? Nie można pomyśleć o innym sklepie którego nie ma na terenie konina? Typu ZARA, BERSHKA, PULL
Dodano: 19.07.2018 09:39    Przez: ~Gaga
Generalny wykonawca? Byle nie ten od przeprawy, bo długo nie postoi.
Dodano: 19.07.2018 10:20    Przez: ~Biały kask
Ale kto ma o tym myśleć? Widać ZARA, etc. nie chcą sklepu w Koninie.
Dodano: 19.07.2018 09:52    Przez: ~987654321
Popieram nie potrzebny kolejny martes sport, gdzie ceny z kosmosu biorą. Lepiej sklep z odzieżą na kieszeń przeciętnego mieszkańca Konina. Na dworcu również powinien być lokal z tanim domowym jedzeniem, jakaś restauracja chińska lub koreańska. A dla młodzieży Mc donalds lub KFC.
Dodano: 19.07.2018 10:24    Przez: ~Nowe sklepy, a nie te same.
I fajnie :) GO KONIN GO KONIN
Dodano: 19.07.2018 09:37    Przez: ~Lubie to !

KOMENTARZE

I fajnie :) GO KONIN GO KONIN
Dodano: 19.07.2018 09:37    Przez: ~Lubie to !
Generalny wykonawca? Byle nie ten od przeprawy, bo długo nie postoi.
Dodano: 19.07.2018 10:20    Przez: ~Biały kask
Na meczu kosza jestes ? Przeciez tu koszykowka padla !,nawet siatkowki tez nie ma !
Dodano: 19.07.2018 10:23    Przez: ~fan
Bardzo fajnie! Obecny obsikany dworzec to totalny wstyd! Ostatnio odprowadzałem gości na autobus PKS, za ten właśnie budynek. Żenada!
Dodano: 19.07.2018 10:28    Przez: ~byle szybko
Co to się wyrabia w tych podpoznańskich wsiach?
Dodano: 19.07.2018 09:38    Przez: ~Jatowiem
U ciebie w Parzymiechach nawet przystanku PKS nie ma, a widzisz co to znaczy miasto Konin.
Dodano: 19.07.2018 16:57    Przez: ~K-n
Po co kolejny martes sport i ccc? Nie można pomyśleć o innym sklepie którego nie ma na terenie konina? Typu ZARA, BERSHKA, PULL
Dodano: 19.07.2018 09:39    Przez: ~Gaga
Ale kto ma o tym myśleć? Widać ZARA, etc. nie chcą sklepu w Koninie.
Dodano: 19.07.2018 09:52    Przez: ~987654321
ZARA jest w duzych miastach,a nie wsiach,zostawic stary dworzec to juz skansen tak jak stadion,mozna zrobic z Konina skansen u turysci w drodze do Lichenia sie zatrzymaja,
Dodano: 19.07.2018 09:57    Przez: ~Xx
Jeszcze 10 rosmana otwórzcie...
Dodano: 19.07.2018 10:11    Przez: ~Alina
Słyszałem, że np ZARA otwiera swoje sklepy tylko w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców , taką mają politykę biznesu.
Dodano: 19.07.2018 10:14    Przez: ~W
Popieram nie potrzebny kolejny martes sport, gdzie ceny z kosmosu biorą. Lepiej sklep z odzieżą na kieszeń przeciętnego mieszkańca Konina. Na dworcu również powinien być lokal z tanim domowym jedzeniem, jakaś restauracja chińska lub koreańska. A dla młodzieży Mc donalds lub KFC.
Dodano: 19.07.2018 10:24    Przez: ~Nowe sklepy, a nie te same.
W Koninie to nic dobrego nie można kupić do ubrania, dobrze z tą autostrada jest bo godzina w lewo lub w prawo i się dojedzie do MIASTA
Dodano: 19.07.2018 10:32    Przez: ~Chłopak z bloku
Taaaaa, g.... kfc czy mc syf potrzebne z g.... zarciem. Porazka.
Dodano: 19.07.2018 11:16    Przez: ~Pn
Po to azeby ludzie z miasta Konin nie jechali do Statego Miasta , bo obecnie miasto sie wyludnilo , a tak bedzie sie cos dzialo w centrum Miasta ! Brawo !!!
Dodano: 19.07.2018 12:10    Przez: ~konin
Bardzo dobra decyzja powinno sie powielic sklepy te same co w galeri FERIO ! Ludzie zostana w centrum miasta i tu zrobia potrzebne zakupy ! Super !!!
Dodano: 19.07.2018 12:18    Przez: ~Super !
Z Konina to się robi drugie Gniezno. Czyli miasto emerytów, aptek, supermarketów i banków.
Dodano: 19.07.2018 12:21    Przez: ~Pn
Ale Gniezno sie nie wyludnia,tak bardzo jak Konin i duzo wiecej sie tam dzieje,zwlaszcza w sporcie
Dodano: 19.07.2018 13:00    Przez: ~PN ej
Gniezno najwiecej liczylo 71.000,a Konin prawie 84.000,teraz Gniezno 69.000,Konin 72.000,czyli Gniezno stracilo 2.000,a Konin prawie 12.000,wiec odpowiedzcie sobie sami !
Dodano: 19.07.2018 14:29    Przez: ~A
O' key i bardzo dobrze, że w Koninie spadła liczba mieszkańców, nie róbmy tłoku, bo się nawzajem zadepczemy. To nie Szanghaj czy Bombaj.
Dodano: 19.07.2018 17:07    Przez: ~K-n
Zary to nawet w Kaliszu nie ma a co dopiero w Koninie.
Dodano: 19.07.2018 23:20    Przez: ~Koninianka
Przecież Kalisz jest mniejszy od Konina, więc nie wiem czego Ty wymagasz. Konin ma powierzchni 82 km² a Kalisz 69 km²
Dodano: 19.07.2018 23:31    Przez: ~Do Koninianka
A kto patrzy na powierzchnię miasta? Liczy się liczba mieszkańców w mieście oraz w najbliższej okolicy. Kalisz ma 100 tysięcy ludzi, Konin 70 tys. Do tego Kalisz razem z Ostrowem Wielkopolskim mają razem ok. 170 tysięcy mieszkańców. To jest "siła zakupowa" dla sklepów, a nie twoje kilometry kwadratowe.
Dodano: 20.07.2018 08:36    Przez: ~aaa
Razem z dworcami 5,5 tys m to ile tam bedzie sklepow ? Taki malutki pasaz handlowy
Dodano: 19.07.2018 10:03    Przez: ~Zoffia
A po co większy, skoro i tak ludzie z Konina uciekają bo tu brak perspektyw. A w dodatku co kawałek jest jakiś market. W Koninie to wystarczy jak będzie lokal gastronomiczny, drogeria i jakaś żabka.
Dodano: 19.07.2018 10:36    Przez: ~Nie dla galerii handlowych.
Apteka to jest tu bajwazniejsza bo sami emeryci
Dodano: 19.07.2018 10:43    Przez: ~I
Nie dla galerii handlowych - najlepiej ucieknij ty. Nie wiem co jeszcze robisz w Koninie, jak ci tak źle. Wyludnianie się to zjawisko demograficzne typowe dla większości polskich miast, Europy i świata. A takie wpisy jak twój, to gadka szmatka z podtekstem politycznym, albo wyraz nieszczęścia życiowego.
Dodano: 19.07.2018 10:49    Przez: ~tak dla Konina
Konin sie wyludnia najbardziej w polsce,zobacz w % z 84 tys jest obecnie nieco ponad 72 tys,a bezrobocie w Koninie 8,6 % w Poznaniu 2,8 % srednia dla polski ponizej 6 % Konin ba samym dnie we wszystkim,najgorzej w wielkopolsce i jeden z najgorszych regionow w polsce,gdzie grozi zapasc,nie widzisz tego,jedz w inne regiony !
Dodano: 19.07.2018 10:56    Przez: ~Region
@Region - nie karaj sie tak tym Poznaniem bo on akurat szynciej sie wyludni jak Konin. Tak, taka jest prawda.
Dodano: 19.07.2018 11:18    Przez: ~Pn
A o postoju TAXI sie nic nie mowi !!!!
Dodano: 19.07.2018 12:14    Przez: ~!!!!
Są autobusy MZK
Dodano: 19.07.2018 12:22    Przez: ~Haha
"Region" i jemu podobni! Konin się wyludnia tak jak Poznań! Bo się wprowadzają pod miasto! Zobacz ile mieszkańców doszło do rudzicy, posady, starego miasta itd. Powstają ogromne osiedla należące do innych gmin ale tego nie zauważcie!
Dodano: 19.07.2018 14:39    Przez: ~Patryk
Nie rozumiesz,ze w innych regionach tez sie ludzie pobudowali i to tysiace !,ale miasta az tak sie nie wyludniaja , Konin w % najbardzuej wyludnia sie w polsce ! Zobacz Gniezno ile ludzi pobudowalo sie w okolicy,a miasto liczylo 71 tys,teraz 69 tys,a z Konina wyjechalo juz ponad 11 tys,rozumiesz,tu nie ma perspektyw,z kazdej koninskiej rodziny praktycznie ktos wyjechal za granice,oraz do innych polskich miast !
Dodano: 19.07.2018 15:35    Przez: ~Do Patryka
Olejnik nie protestujesz z kumplami, że następny "zabytek" będą rozbierać? Przecież dla ciebie i kumpli wszystko co stoi w Kuninie to zabytki 😂😂😂
Dodano: 19.07.2018 10:29    Przez: ~WIEM
No w końcu coś z tą ruina zrobiom kolejny bank w Koninie by się przydał he he w końcu tamta dzielnica trochę odrzyje bo tak to takie miasto umarła pozdrawiam
Dodano: 19.07.2018 10:49    Przez: ~Damian
Najwiekszym zabytmiem jak widze jest sam Łolejnik...
Dodano: 19.07.2018 11:19    Przez: ~Pn
Super wiadomość
Dodano: 19.07.2018 11:00    Przez: ~G
Super wiadomosc to jest ale dla zakupoholikow,pkp plus centrum handlowe=czynne w niedziele,juz widze te niedzielne zjazdy pod dworcem i te 180 miejsc do zaparkowania,oj ludzie z okolic dworca mieszkajacy w blokach beda mieli zapchane swoje parkingi i beda parkowac na chorzniu i piatym osiedlu
Dodano: 19.07.2018 11:54    Przez: ~Olo
Te ruiny to zabytek,w Koninie tego duzo mamy !
Dodano: 19.07.2018 11:07    Przez: ~Jv
Narzekacie bo się tylko tego nauczyliście że to złe, że to niedobre a i tak tłumy będą na otwarciu i po otwarciu . Choć tyle miejsc parkingowych będzie to i tak nie będzie gdzie zaparkować.
Dodano: 19.07.2018 11:24    Przez: ~Xyz
Z parkingsni zawsze i wszedzie jest problem...
Dodano: 19.07.2018 11:38    Przez: ~Pn
Chińczyk.... :( co z Chińczykiem ?? mam gdzies Wasze Galerie... co z Chińczykiem się pytam !!!!
Dodano: 19.07.2018 12:26    Przez: ~Sajgon
Najlepszy chinol !! Syf ale smak jest
Dodano: 19.07.2018 12:30    Przez: ~km
Jak zrobią centrum handlowe, i będzie tam nadal ta knajpa nie będzie już tak tanio :-(
Dodano: 19.07.2018 12:31    Przez: ~martin
chińczyk przenosi sie zamiast kawki karafki
Dodano: 19.07.2018 12:36    Przez: ~mac
Pn,nie p***r..Poznan nawet jak straci 50 tys mieszkancow to bedzie to prawie niezauwazalne bo liiczy 550 tys,Konin juz stracil duzo,a w 2050 ma liczyc ponizej 50 tys ! Poznan to aglomeracja,a jak w Koninie padnie kopalnia to w 2050 zostanie max 40 tys,zobaczysz
Dodano: 19.07.2018 13:08    Przez: ~Pz
Słyszałem w radiu Poznań, że liczba ludności Poznania spadła poniżej 500 tys. mieszkańców, Konin liczy 72 tys. a więc ubywa nas Wielkopolan, młodzi powyjeżdzali na Zachód, a starzy umierają.
Dodano: 19.07.2018 17:19    Przez: ~Niestety
Poznan liczy 538 tys,nawet jak spadnie ponizej 500 tys to nie bedzie to zauwazone,a z Konina juz ubylo ponad 11 tys,czemu w innych miastach podobnej wielkosci ludnosc tak nie spada jak w Koninie,bo tu jest najwieksze bezrobocie i brak perspektyw,ba nawet sportu na poziomie ,stadionu tu nie ma,To miasto jest dziwne !
Dodano: 19.07.2018 18:07    Przez: ~Pz
Gniezno historyczne miasto z tradycjami,a Konin miasto roboli do kopalni,tak to wyglada !
Dodano: 19.07.2018 22:52    Przez: ~Pip
1 z 4
1234>>