WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami

Dodano: 22.07.2018 14:34
Źródło: LM.pl

Ponad 50 tys. zł kosztowało utworzenie punktu przesiadkowego w Golinie. To jeden z elementów projektu „Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji”.

Gmina Golina w ramach projektu wykonało szereg inwestycji. Przebudowano chodnik na ścieżkę rowerową na ul. Słowackiego w Golinie (odcinek o długości 642 m kosztował blisko 328 tys. zł), zbudowano ścieżkę rowerową na odcinku od ul. Poniatowskiego do Stadion Miejskiego w Golinie ( odcinek o długości 615 m kosztował prawie 280 tys. zł), wybudowano ścieżkę rowerową w Węglewie Kolonii – od drogi krajowej nr 92 do torów ( odcinek o długości 868 m kosztował ok. 435 tys. zł), wykonano ciąg pieszo-rowerowy w obrębie Węglew (odcinek o długości 290 m kosztował blisko 181 tys. zł), a także wybudowano ścieżkę rowerową łączącą DK92 z miejscowością Spławie (odcinek o długości 659 m kosztował prawie 668 tys. zł).

Niezwykle ważną częścią projektu jest też punkt przesiadkowy w Golinie. Przystanem ze stacją dla rowerów powstał pod koniec czerwca. Jeszcze w tym miesiącu ma być on oklejony.

- Rozmawiałem już z wykonawcą, żeby zamieścić tam mapę gminy Golina oraz mapę ścieżek rowerowych w gminie – mówi Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny.

Pomysłodawcą tego jest radny Janusz Mirek, który podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zgłosił również wniosek o posadzenie przy punkcie przesiadkowym drzew.

  • Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami
  • Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami
  • Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami
  • Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami
  • Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Oczywiście... nowy "pan przewodniczący" ledwo kilka miesięcy na stołku... a już widać jego działania... Brawo! Kto przygotował wizualizację jak ma wyglądać ten punkt przesiadkowy? Firma TYTAN, której właścicielem jest kto??? Syn pana przewodniczącego!!! Co w rodzinie, to nie zginie, brawo, tak trzymać!
Dodano: 22.07.2018 16:33    Przez: ~zGoliny
Niczego firmie nie ujmując, ale od razu też wiadomo kto ten projekt zrealizuje. I darmowa reklama w/w firmy jest na LM przy okazji. Czy to może jest artykuł sponsorowany?
Dodano: 22.07.2018 16:52    Przez: ~spoza
Ale kosza nie śmieci nie ma.
Dodano: 22.07.2018 17:34    Przez: ~123
Kiedy zostanie zmieniona nazwa stacji kolejowej nieopodal Goliny? To jakiś absurd, że stacja kolejowa na pograniczu Goliny i Adamowa nosi nazwę... Spławie.
Dodano: 22.07.2018 19:55    Przez: ~pasażer
A płacą podatki?
Dodano: 22.07.2018 17:38    Przez: ~aa

KOMENTARZE

A co to jest punkt przesiadkowy ?
Dodano: 22.07.2018 16:15    Przez: ~Pytam
W Golinie będzie można się przesiąść ?
Dodano: 23.07.2018 16:03    Przez: ~Naprawdę ?
Kiedy wreszcie sprzątnie ktos ten piach z ulic ? Qurla to jakiś absurd. A nowe sciezki wykonane z kostki w dodatku kolo parku mozna sobie zeby wybic przez piach i krawężnik. I fatalne oznakowanie tych sciezek. Zero innowacyjności...wszystko w starym stylu. I to samo w Koninie.
Dodano: 24.07.2018 08:51    Przez: ~On
Oczywiście... nowy "pan przewodniczący" ledwo kilka miesięcy na stołku... a już widać jego działania... Brawo! Kto przygotował wizualizację jak ma wyglądać ten punkt przesiadkowy? Firma TYTAN, której właścicielem jest kto??? Syn pana przewodniczącego!!! Co w rodzinie, to nie zginie, brawo, tak trzymać!
Dodano: 22.07.2018 16:33    Przez: ~zGoliny
Niczego firmie nie ujmując, ale od razu też wiadomo kto ten projekt zrealizuje. I darmowa reklama w/w firmy jest na LM przy okazji. Czy to może jest artykuł sponsorowany?
Dodano: 22.07.2018 16:52    Przez: ~spoza
Dużo pracy się szykuje dla tytana. Wybory tuż tuż
Dodano: 22.07.2018 23:09    Przez: ~Plakatowy
Ale kosza nie śmieci nie ma.
Dodano: 22.07.2018 17:34    Przez: ~123
Może już ukradli
Dodano: 23.07.2018 12:24    Przez: ~A
Dobrze , że dobre lokalne firmy wykonują zlecenia w naszej gminie , należy ich promować i wspierać aby się rozwijały i zatrudniały mieszkańców
Dodano: 22.07.2018 17:34    Przez: ~Mieszkaniec
A płacą podatki?
Dodano: 22.07.2018 17:38    Przez: ~aa
Zwłaszcza jeśli są to zlecenia z gminy, a firma należy do ojca, meza, brata, szwagra który w niej pracuje bądź w tym przypadku jest przewodniczącym RM
Dodano: 22.07.2018 23:18    Przez: ~Golinianin
Pan radny, który wymyślił posadzenie drzewek teraz je kupi za pieniądze podatników a po latach wytnie, bo będą przeszkadzały na drodze powiatowej !!! Ot i logika!!!
Dodano: 22.07.2018 17:37    Przez: ~lllll
Ale przez te lata naprodukują tlenu.
Dodano: 22.07.2018 21:33    Przez: ~ekoterrorysta
a stary przystanek jeszcze stoi i niema kto tego wywiesc
Dodano: 22.07.2018 17:57    Przez: ~hhhhi
Kiedy zostanie zmieniona nazwa stacji kolejowej nieopodal Goliny? To jakiś absurd, że stacja kolejowa na pograniczu Goliny i Adamowa nosi nazwę... Spławie.
Dodano: 22.07.2018 19:55    Przez: ~pasażer
Pomysł dobry , wraz z oznakowaniem ulic które powstało po wielu latach oczekiwania wiemy gdzie jesteśmy , i jak dojechać -dojść np. do szkoły , popieram dobre rozwiązania !
Dodano: 23.07.2018 06:43    Przez: ~Xyz
Punkt przesiadkowy jak tu już prawie nic nie jeździ jak na wsi jak niema się samochodu to w niedziele czy w sobotę do Konina nie dojedziesz PKS Zadko kiedy jedzie a w wakacje porażka i ta cena 7 20 w niepotrzebne wydane pieniądze zobaczcie na stary przystanek co się z tym stanie za rok musiał by tam być monitoring żeby tego nie zniszczyli a słuszna uwaga kosza nie ma pozdrawiam
Dodano: 23.07.2018 07:44    Przez: ~Pp
Ciekawe jak długo będzie to wszystko przyklejone. Tych co im się nudzi nie brakuje
Dodano: 23.07.2018 12:24    Przez: ~G
Niektóre sumy tu podane to są bardzo ładne sumy. Np. "odcinek o długości 659 m kosztował prawie 668 tys. zł", czyli jeden metr bieżący tej ścieżki to wychodzi (w zaokrągleniu co ilości groszy) 1013 zł i około 67 groszy, ładna cena, no nie?
Dodano: 23.07.2018 15:43    Przez: ~buba
1 z 2
12>>