WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami

Dodano: 22.07.2018 14:34
Źródło: LM.pl

Ponad 50 tys. zł kosztowało utworzenie punktu przesiadkowego w Golinie. To jeden z elementów projektu „Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji”.

Gmina Golina w ramach projektu wykonało szereg inwestycji. Przebudowano chodnik na ścieżkę rowerową na ul. Słowackiego w Golinie (odcinek o długości 642 m kosztował blisko 328 tys. zł), zbudowano ścieżkę rowerową na odcinku od ul. Poniatowskiego do Stadion Miejskiego w Golinie ( odcinek o długości 615 m kosztował prawie 280 tys. zł), wybudowano ścieżkę rowerową w Węglewie Kolonii – od drogi krajowej nr 92 do torów ( odcinek o długości 868 m kosztował ok. 435 tys. zł), wykonano ciąg pieszo-rowerowy w obrębie Węglew (odcinek o długości 290 m kosztował blisko 181 tys. zł), a także wybudowano ścieżkę rowerową łączącą DK92 z miejscowością Spławie (odcinek o długości 659 m kosztował prawie 668 tys. zł).

Niezwykle ważną częścią projektu jest też punkt przesiadkowy w Golinie. Przystanem ze stacją dla rowerów powstał pod koniec czerwca. Jeszcze w tym miesiącu ma być on oklejony.

- Rozmawiałem już z wykonawcą, żeby zamieścić tam mapę gminy Golina oraz mapę ścieżek rowerowych w gminie – mówi Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny.

Pomysłodawcą tego jest radny Janusz Mirek, który podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zgłosił również wniosek o posadzenie przy punkcie przesiadkowym drzew.

  • Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami
  • Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami
  • Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami
  • Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami
  • Golina. Nowy punkt przesiadkowy zostanie wyklejony mapami

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Oczywiście... nowy "pan przewodniczący" ledwo kilka miesięcy na stołku... a już widać jego działania... Brawo! Kto przygotował wizualizację jak ma wyglądać ten punkt przesiadkowy? Firma TYTAN, której właścicielem jest kto??? Syn pana przewodniczącego!!! Co w rodzinie, to nie zginie, brawo, tak trzymać!
Dodano: 22.07.2018 16:33    Przez: ~zGoliny
Niczego firmie nie ujmując, ale od razu też wiadomo kto ten projekt zrealizuje. I darmowa reklama w/w firmy jest na LM przy okazji. Czy to może jest artykuł sponsorowany?
Dodano: 22.07.2018 16:52    Przez: ~spoza
Ale kosza nie śmieci nie ma.
Dodano: 22.07.2018 17:34    Przez: ~123
Kiedy zostanie zmieniona nazwa stacji kolejowej nieopodal Goliny? To jakiś absurd, że stacja kolejowa na pograniczu Goliny i Adamowa nosi nazwę... Spławie.
Dodano: 22.07.2018 19:55    Przez: ~pasażer
A płacą podatki?
Dodano: 22.07.2018 17:38    Przez: ~aa

KOMENTARZE

A co to jest punkt przesiadkowy ?
Dodano: 22.07.2018 16:15    Przez: ~Pytam
W Golinie będzie można się przesiąść ?
Dodano: 23.07.2018 16:03    Przez: ~Naprawdę ?
Kiedy wreszcie sprzątnie ktos ten piach z ulic ? Qurla to jakiś absurd. A nowe sciezki wykonane z kostki w dodatku kolo parku mozna sobie zeby wybic przez piach i krawężnik. I fatalne oznakowanie tych sciezek. Zero innowacyjności...wszystko w starym stylu. I to samo w Koninie.
Dodano: 24.07.2018 08:51    Przez: ~On
Oczywiście... nowy "pan przewodniczący" ledwo kilka miesięcy na stołku... a już widać jego działania... Brawo! Kto przygotował wizualizację jak ma wyglądać ten punkt przesiadkowy? Firma TYTAN, której właścicielem jest kto??? Syn pana przewodniczącego!!! Co w rodzinie, to nie zginie, brawo, tak trzymać!
Dodano: 22.07.2018 16:33    Przez: ~zGoliny
Niczego firmie nie ujmując, ale od razu też wiadomo kto ten projekt zrealizuje. I darmowa reklama w/w firmy jest na LM przy okazji. Czy to może jest artykuł sponsorowany?
Dodano: 22.07.2018 16:52    Przez: ~spoza
Dużo pracy się szykuje dla tytana. Wybory tuż tuż
Dodano: 22.07.2018 23:09    Przez: ~Plakatowy
Ale kosza nie śmieci nie ma.
Dodano: 22.07.2018 17:34    Przez: ~123
Może już ukradli
Dodano: 23.07.2018 12:24    Przez: ~A
Dobrze , że dobre lokalne firmy wykonują zlecenia w naszej gminie , należy ich promować i wspierać aby się rozwijały i zatrudniały mieszkańców
Dodano: 22.07.2018 17:34    Przez: ~Mieszkaniec
A płacą podatki?
Dodano: 22.07.2018 17:38    Przez: ~aa
Zwłaszcza jeśli są to zlecenia z gminy, a firma należy do ojca, meza, brata, szwagra który w niej pracuje bądź w tym przypadku jest przewodniczącym RM
Dodano: 22.07.2018 23:18    Przez: ~Golinianin
Pan radny, który wymyślił posadzenie drzewek teraz je kupi za pieniądze podatników a po latach wytnie, bo będą przeszkadzały na drodze powiatowej !!! Ot i logika!!!
Dodano: 22.07.2018 17:37    Przez: ~lllll
Ale przez te lata naprodukują tlenu.
Dodano: 22.07.2018 21:33    Przez: ~ekoterrorysta
a stary przystanek jeszcze stoi i niema kto tego wywiesc
Dodano: 22.07.2018 17:57    Przez: ~hhhhi
Kiedy zostanie zmieniona nazwa stacji kolejowej nieopodal Goliny? To jakiś absurd, że stacja kolejowa na pograniczu Goliny i Adamowa nosi nazwę... Spławie.
Dodano: 22.07.2018 19:55    Przez: ~pasażer
Pomysł dobry , wraz z oznakowaniem ulic które powstało po wielu latach oczekiwania wiemy gdzie jesteśmy , i jak dojechać -dojść np. do szkoły , popieram dobre rozwiązania !
Dodano: 23.07.2018 06:43    Przez: ~Xyz
Punkt przesiadkowy jak tu już prawie nic nie jeździ jak na wsi jak niema się samochodu to w niedziele czy w sobotę do Konina nie dojedziesz PKS Zadko kiedy jedzie a w wakacje porażka i ta cena 7 20 w niepotrzebne wydane pieniądze zobaczcie na stary przystanek co się z tym stanie za rok musiał by tam być monitoring żeby tego nie zniszczyli a słuszna uwaga kosza nie ma pozdrawiam
Dodano: 23.07.2018 07:44    Przez: ~Pp
Ciekawe jak długo będzie to wszystko przyklejone. Tych co im się nudzi nie brakuje
Dodano: 23.07.2018 12:24    Przez: ~G
Niektóre sumy tu podane to są bardzo ładne sumy. Np. "odcinek o długości 659 m kosztował prawie 668 tys. zł", czyli jeden metr bieżący tej ścieżki to wychodzi (w zaokrągleniu co ilości groszy) 1013 zł i około 67 groszy, ładna cena, no nie?
Dodano: 23.07.2018 15:43    Przez: ~buba
1 z 2
12>>