WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

KONIN JEST NASZ

Dodano: 29.10.2018 23:12

W konińskim magistracie czekają na wynik drugiej tury wyborów z niepewnością, ale i nadzieją. Kiedy urzędnicy spekulują po kątach, kto najbardziej ucierpi w wyniku zmiany władzy, prezydent przeżuwa klęskę w zaciszu swojego gabinetu.

W ubiegłym tygodniu prezydent był trzy dni w pracy, ale mało kto się z nim widział. – Wygląda na obrażonego, że urzędnicy nie dość skutecznie namawiali swoje rodziny i znajomych, by głosowali na niego – usłyszałem od jednego z moich rozmówców.

Józef Nowicki rzeczywiście ma nad czym myśleć, bo trzecie miejsce w wyborach to dla niego polityczny nokaut. Choć nie taki znów niespodziewany, bowiem poparcie mieszkańców Konina dla niego nigdy nie było jakoś szczególnie imponujące. Tak osiem jak i cztery lata temu w pierwszej turze poparło go 7,1 tys. wyborców, czego nie da się porównać choćby z wynikiem Kazimierza Pałasza z 2002 r., na którego zagłosowało wtedy (przy bardzo niskiej frekwencji 33,45 proc.) prawie 11,5 tys. (53,9 proc.) wyborców i prezydentem został już w pierwszej turze. Cztery lata później Kazimierz Pałasz pokonał konkurencję dopiero za drugim podejściem, ale w pierwszym głosowaniu poparło go prawie 12,5 tys. uprawnionych do udziału w wyborach. Natomiast Józef Nowicki obie swoje elekcje zawdzięczał raczej umiejętności dobierania sojuszy, które umożliwiały mu sięgnięcie po najwyższy urząd w mieście. I w obu drugich turach poparło go po około 10 tys. osób.

Tym razem, kończący swoją drugą i ostatnią już kadencję, prezydent otrzymał niewiele ponad 6 tys. głosów (19,83 proc.) a więc mniej od trzech kandydatów pozapartyjnych razem wziętych (7 684 głosów czyli 25,16 proc.), z których żaden nie prowadził większej agitacji, więc znani byli głównie tym ludziom, do których osobiście dotarli sami kandydaci lub ich współpracownicy.

Zdecydowanie lepsze poparcie otrzymali kontrkandydaci urzędującego prezydenta z PiS i PO: Zenon Chojnacki 9 305 głosów (30,48 proc.) i Piotr Korytkowski – 7 490 (24,53 proc.), którzy ostatecznie znaleźli się w drugiej turze. Gdzieś przeczytałem, że Józef Nowicki uważa się za ofiarę starcia dwóch wielkich obozów partyjnych. Ale prawda jest przecież taka, że tam, gdzie wyborcy są zadowoleni ze swoich wieloletnich prezydentów, burmistrzów i wójtów, wybierają ich na kolejną kadencję bardzo często już w pierwszej turze, choć z partiami politycznymi ci ludzie najczęściej nie mają nic wspólnego. Tym razem koninianie bardzo zdecydowanie powiedzieli Józefowi Nowickiemu, że mają go dosyć i do drugiej tury już nie dopuścili.

następna
strona 1/2
  • Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@portal.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I co panie olejnik, dumny pan jesteś z siebie? Jakim trzeba być wyrachowanym c**jem bez skrupułów by pisać te paszkwile? Może pan pozdrowić mocodawców tych wypocin?. Karma wraca'
Dodano: 30.10.2018 11:02    Przez: ~Kiszony Kukumber
...rozliczą i Olejnika przyjmą do urzędu do pracy, od lat ma na to wielka ochotę. Tak kąśliwe teksty tylko on potrafi pisać - mały i zakompleksiony facio
Dodano: 30.10.2018 08:56    Przez: ~hela
teraz nowa miotełka powinna zrobić duży porządek na początek we wszystkich spółkach miejskich i porozbijać te układy, układziki które powstały na przełomie tych lat bo to co tam się dzieje to dramat.... już prezesiki po układach, ci wszyscy kierownicy i ich zastępcy, trzęsą po kątach porami bo nie wiedzą czego się spodziewać... wielki szum się nagle zrobił😯😯 i czekanie z niecierpliwością co będzie dalej, z kim tu się teraz poukładać żeby być bezpiecznym i nie do ruszenia...
Dodano: 30.10.2018 00:02    Przez: ~mieszkaniec i wyborca
No to teraz ludzie rozliczą Marka sekretarz i czarna mambe.
Dodano: 29.10.2018 23:49    Przez: ~Konkursy
Jeśli będzie robił takie porządki, jak robi PIS na szczeblu rządowym, to dziękuję bardzo. Rozwalić wszystko jest łatwo, ale potem doprowadzić do ładu jest zdecydowanie trudniej. W Koninie nie potrzebujemy rewolucji, a niezbędne zmiany muszą być przeprowadzone ewolucyjnie.
Dodano: 30.10.2018 09:14    Przez: ~akro

KOMENTARZE

~antoni a to wy się krzyży boicie? :D to może chyba tylko egzorcysta pomóc.
Dodano: 30.10.2018 08:40    Przez: ~PN
On niech zacznie sie Bozi bac.. skoro chce rozwalac krzyze na bue bliźniego swego....
Dodano: 30.10.2018 08:41    Przez: ~Pn
... w sumie po fanatykach PiSu niczego dobrego nigdy sie nie spodiewam...
Dodano: 30.10.2018 08:44    Przez: ~Pn
Dziwne że kościoły do tej pory powstawały mimo że PISu u władzy nie było. Musicie być bardziej postępowi , straszenie kościelnym PISem dawno wyszło z mody ;)
Dodano: 30.10.2018 08:50    Przez: ~Pn
@Pn - a co ma do rzeczy powstawanie kosciolow??
Dodano: 30.10.2018 09:22    Przez: ~Pn
Wywalić PO i SLD z miasta , dość tych układzików , dość szkodników, dość braku szacunku dla mieszkańców
Dodano: 30.10.2018 08:55    Przez: ~dość
Taaaa, i wszystko obsadzic muernotami Pisiewiczami. Myslisz ciembiaczku, ze cos to zmieni? Bo ja uwazam, ze pogorszy.
Dodano: 30.10.2018 09:22    Przez: ~Pn
Wywalić PO z miasta i głosować na Pana Chojnackiego
Dodano: 30.10.2018 10:59    Przez: ~Pn
Pidowski trolu Pn - to missto to liberalowie a nie cisdne umyslowo kmioty.
Dodano: 30.10.2018 11:39    Przez: ~Pn
Ludzie głosujcie na dobrą zmianę tylko PIS , głosując dla siebie, SLD i KO czyli PO rządzili tyle dekad doprowadzając do stagnacji w Koninie. Zwyciestwo PIS wreszczie doprowadzi do zmiany w zarządzaniu naszym miastem, likwidacji sitw, koterii i zlych ludzi kierujacych poszczegolnymi wydziałami, zatrudniani byli tylko dlatego że są nasi , nie zwracając na ich kwaliwikacjei: np p.o. Kierownik wydzialu architektury slaby inżynier podrzedniej uczelni, ktory decyduje o zabudowie naszego miasta, gdzie zarządzać powinien archiekt, co wynika ze statutu miasta, lecz ta osoba jest( ich) i wykonuje polecenia władzy,jak również stosowania nierównych zasad przestrzegania prawa dla naszych i pozostałych , a nie na podstawie obowiązującego prawa równych dla wszystkich
Dodano: 30.10.2018 09:28    Przez: ~Czas na zmiany
Dojna zmiane. Nie, nie chcemy tu Pisiewiczy pozerajacych to, co zostalo.... 😂😂😂
Dodano: 30.10.2018 11:40    Przez: ~Pn
WIĘCEJ... tak poprostu. chce więcej ! mało się nahapo - dajcie mi więcej !
Dodano: 30.10.2018 09:28    Przez: ~Wielebny Korneliusz Wątroba
po I turze i urzędnik nawet milszy.teraz będzie trzeba się wykazać,a nie narzekać,że klimatyzator słabo chłodzi:)
Dodano: 30.10.2018 09:34    Przez: ~petent
i ruszyć 4 litery do pracy ...
Dodano: 30.10.2018 09:46    Przez: ~rty
mieszkańcy Koninowa boją się zmian na lepsze, wolą by było jak jest, nie zrobi różnicy nawet jeśli będzie gorzej. skoro do tej pory panujące rządy PO-SLD post-komuny tylko pogrążały to miasto więc nie wnosząc NIC na polepszenie bytu mieszkańcom, więc czemu matoły nadal głosujecie na tych samych nierobów zamiast korzystać z okazji by wprowadzić jakiekolwiek zmiany , od choćby taki Zenek , który jak widze w durnych sondażach przegrywa ale i tak wierze że był by lepszym złem niż to co się dzieje obecnie... pozdro
Dodano: 30.10.2018 09:36    Przez: ~Wielebny Korneliusz Wątroba
Mieszkańcy wudza co PiS tobi w Polsce i nie chca tu Pisiewiczo, ktorzy ojtadna i obeżrą miasto doszczetnie. Tu potrzeba prezydenta pokroju tego z Nowej Soli a nie miernote i marionetke, ktora bedzie tylko kukla na stolku. Poza tym ludzie widza, co PiS robi dla regionu (zamyka kopalnie).
Dodano: 30.10.2018 11:17    Przez: ~Pn
zarobasy szlaceckie boją się PISu bo im czystki w podatkach zrobi i skończy się wyzysk na umowy śmieciowe i marna praca za 5zł / h ... więc szturmem do urn, byle tylko Zenkowi powinęła sie noga ... ludzie nie dajcie się doić
Dodano: 30.10.2018 09:38    Przez: ~Wielebny
Juz pisałem matematyka i logika mowia, lto wygra w Koninie. Zaklinanie rzeczywistosci czy gusla nie zmienia tego...
Dodano: 30.10.2018 11:14    Przez: ~Pn
Zauwarzyliscie ze ciota Pn jak sie denerwuje zjada litery i pisze jak dziecko male.to debil max ktory bedzie ciagnał powiadam wam 😂
Dodano: 30.10.2018 09:54    Przez: ~Schetyna gruba🐖
😂😂😂 zal mi takich jak ty blaznow. 😂😂😂
Dodano: 30.10.2018 11:12    Przez: ~Pn
WIĘCEJ już gonie będzie
Dodano: 30.10.2018 10:46    Przez: ~pałasz
Moze goń sie skoro o "gonieniu" piszesz?
Dodano: 30.10.2018 11:11    Przez: ~Pn
Wypadało by Józefowi jakieś pożegnanie od mieszkańców zrobić w podziękowaniu za długoletnie rządy. Miejscem pożegnania niech będzie przeprawa albo amfiteatralbo stadion lub równie dobrze płatna strefa parkowania czy niepływający po Warcie tramwajwodny......