WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rychwał. Radni zdecydują o ile wzrośnie opłata za wywóz śmieci

Dodano: 30.11.2018 18:38
Źródło: LM.pl

Opłata za śmieci w gm. Rychwał będzie wyższa. O wysokości stawki zdecydują radni na najbliższej sesji.

Obecnie w gminie wywóz odpadów komunalnych kosztuje 9,50 zł za śmieci segregowane i 18 zł za zmieszane. Najprawdopodobniej kwota ta się niedługo zmieni.

- W związku ze wzrostem ilości śmieci i wzrostem ceny paliwa będziemy wnioskowali do Rady Miejskiej o podniesienie stawki – mówi Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała. - Przedstawimy analizę i stosowną propozycję, ale chciałbym, żeby najpierw dowiedzieli się o tym radni – dodaje.

Burmistrz podkreśla, że negocjuje jeszcze ze spółką komunalną, która odbiera śmieci z terenu gminy.

- Umowę zamierzamy zawszeć na 12 miesięcy. Niestety przedstawiona oferta jest dużo wyższa, a zgodnie z przepisami nie możemy jako gmina do tego dokładać. To problem większości gmin, że samorządy mają kłopot zmieścić się w tych kwotach, które zbieramy od mieszkańców. Chociaż ściągalność nie jest u nas najgorsza, bo na poziomie 75-80 procent – mówi Stefan Dziamara.

Radni nad podwyższeniem stawki za wywóz odpadów pochylą się na sesji, którą zaplanowano na połowę grudnia.

  • Rychwał. Radni zdecydują o ile wzrośnie opłata za wywóz śmieci

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

9,50??? To dlaczego w Koninie jest tak drogo? Może warto zmienić firmę na tańszą, skoro inni mogą miec taniej
Dodano: 30.11.2018 20:05    Przez: ~pytanieeee???
A moze by tak sie wziasc za sciagalnosc,20%to bardzo duzo,kto do tego dopuszcza,kto za to odpowiada w miescie?
Dodano: 30.11.2018 21:30    Przez: ~Xyz
Ceny coraz wyższe a odbiór śmieci coraz rzadziej. W miesiącu grudniu raz odbierają segregowane i raz zmieszane. To kpina.
Dodano: 2.12.2018 09:53    Przez: ~Heniek
Ale smieci wywozi spolka miejska,czyli to tak jak bys ze swojego domu wynosil smieci,a po jakims czasie zonie powiedzial ze teraz za wyniesienie smieci bedziesz bral o zlotowke wiecej
Dodano: 1.12.2018 14:09    Przez: ~Rado

KOMENTARZE

9,50??? To dlaczego w Koninie jest tak drogo? Może warto zmienić firmę na tańszą, skoro inni mogą miec taniej
Dodano: 30.11.2018 20:05    Przez: ~pytanieeee???
Jest 9,50 od osoby, nie od posesji.
Dodano: 30.11.2018 21:26    Przez: ~olo
A moze by tak sie wziasc za sciagalnosc,20%to bardzo duzo,kto do tego dopuszcza,kto za to odpowiada w miescie?
Dodano: 30.11.2018 21:30    Przez: ~Xyz
Rozumiem, ze od osoby, bo w Koninie od osoby jest 12 zł za segregowane, a 20 zł za mieszane. Moja rodzina 5 - osobowa za kazdy miesiąc płaci 60 zł.
Dodano: 30.11.2018 22:03    Przez: ~ehhhh
Nie mówiąc o tym, ile kosztuje u nas woda i kanalizacja, to już w ogóle temat rzeka (((((((((
Dodano: 30.11.2018 22:05    Przez: ~ehhhhhh
Podwyżki jak zawsze po wyborach., a przed same cuda.Tutaj jest cud podwyżek.
Dodano: 01.12.2018 11:23    Przez: ~Trolejbus
Za nic nie płacić i wszystko posiadać. Śmierdzący temat.
Dodano: 01.12.2018 12:24    Przez: ~rock
~Pn jak TVN
Dodano: 01.12.2018 17:24    Przez: ~bingo
Dupa
Dodano: 01.12.2018 09:22    Przez: ~Pn
Pn idz do lekarza, do dobrego psychiatry.
Dodano: 01.12.2018 11:52    Przez: ~Radzę dobrze
bąk
Dodano: 01.12.2018 11:31    Przez: ~tomek
stale puszcza bąka
Dodano: 01.12.2018 13:07    Przez: ~żmija
Kto Pn, ale tylko po surowej cebuli.
Dodano: 01.12.2018 17:51    Przez: ~Matka
W Koninie PO wyborach wszystko idzie do góry, wybraliście mnie to ja wam POkażę kto tu rządzi.
Dodano: 01.12.2018 11:54    Przez: ~Płacz i płać
Wszystkiego najdroższego życzymy swojemu elektoratowi.
Dodano: 01.12.2018 17:28    Przez: ~KOalicja
Dziękujemy, oby tych POdwyżek opłat i POdatków było jak najwięcej w ciągu tej kadencji p. Prezydenta.
Dodano: 01.12.2018 17:53    Przez: ~Elektorat lewicowy
Przecież benzyna tanieje, dlatego nie widzę związku z proponowaną podwyżką. Zmienić firmy na taką, która to zaakceptuje.
Dodano: 01.12.2018 13:10    Przez: ~Obserwator
Ale smieci wywozi spolka miejska,czyli to tak jak bys ze swojego domu wynosil smieci,a po jakims czasie zonie powiedzial ze teraz za wyniesienie smieci bedziesz bral o zlotowke wiecej
Dodano: 01.12.2018 14:09    Przez: ~Rado
To trzeba zmienić męża...
Dodano: 03.12.2018 06:50    Przez: ~ola
nie narzekajcie, ku.....a zmiana dodatek śmieciowy wprowadzi i jeszcze na tym zarobicie.
Dodano: 02.12.2018 05:44    Przez: ~pipi
Ceny coraz wyższe a odbiór śmieci coraz rzadziej. W miesiącu grudniu raz odbierają segregowane i raz zmieszane. To kpina.
Dodano: 02.12.2018 09:53    Przez: ~Heniek
Dokładnie, raz w miesiącu odbiór i jeszcze chcą cenę podnieść. Jaja sobie robią.
Dodano: 04.12.2018 09:35    Przez: ~Rychwał
To nie spółka potrzebuje podwyżki tylko Panowie Prezesi sortowni z Malińca bo dla spółki naszej wystarczy im 50 gr dać na paliwo to wystarczy mamy 8300 mieszkańców w gminie i pomnożyć razy 50 gr ile to mają na paliwo, a w krótkim czasie musi być następna podwyżka, także będziemy płacili dużo więcej za śmieci niż za chleb na cały miesiąc w rodzinie można to sobie przeliczyć !!!
Dodano: 05.12.2018 18:27    Przez: ~mieszkaniec gm