WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Trwa zbiórka żywności w ramach "Pogotowia św. Mikołaja"

Dodano: 1.12.2018 08:54
Źródło: LM.pl

Ponad 3900 kg żywności udało się zebrać pierwszego dnia Świątecznej Zbiórki, która w Koninie odbywa się pod hasłem „Pogotowie św. Mikołaja”.

Organizatorem zbiórki jest Bank Żywności w Koninie. W 27 sklepach spotkać można w sumie około 500 wolontariuszy, którzy włączyli się w akcję. Wczoraj w jednym z marketów w starej części miasta wspólnie z młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego do uczestnictwa w "Pogotowiu św. Mikołaja" zachęcał prezydent Piotr Korytkowski.

Dziś drugi i ostatni dzień zbiórki. Organizatorzy proszą o produkty z długim terminem ważności, np. cukier, makarony, olej, konserwy, przetwory warzywno-owocowe oraz słodycze. Przygotowane z zebranych produktów paczki trafią już 6 grudnia do samotnych i starszych osób.

fot. I LO w Koninie

  • Konin. Trwa zbiórka żywności w ramach "Pogotowia św. Mikołaja"

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wieczne zbeiraniny. w sklepach za kasami stoją dzieciaki ktorych tam dorosli postawili zeby na litosc dzialali. Przy dzisiejszym socjalu 500 plus zasilkach MOPSACH i "paczkach od mikolaja" do pracy chodza tylko idioci. Inteligenci siedza w cieplym socjalnym mieszkanku i wychodza jedynie po paczki z żarciem do MOPSU... A ja od 6 rano nakur..am w sobote żeby dzieciacom kupić jakieś drobiazgi. Mnie sie nikt nei pyta skad mam kase. A patola sobei śpi w najlepsze jeszcze a dochodzi 10....
Dodano: 1.12.2018 09:50    Przez: ~kotyro
Powinni dawać jakieś naklejki jak WoŚP. Byłem wczoraj w trzech sklepach i w pierwszym złożyłem podarunek. A potem w dwóch następnych czułem się niezręcznie. A tak na marginesie w Lidlu jak zwykle porządek, jedna osoba przy wejściu i jedna na linii kas. A w Polo (przynajmniej w tym ma Poznańskiej pół klasy, że nie było jak przejść.
Dodano: 1.12.2018 10:05    Przez: ~Pozdrawiam:
Żebranina w Polsce powinna być zabroniona.
Dodano: 1.12.2018 12:24    Przez: ~Alojz
Słuszna decyzja. Dzieci należy uczyć pomagać, ale niekoniecznie żebractwem. Proszę spojrzeć - jest tyle akcji, które jakoś świetnie funkcjonują bez tego szumu i nachalności po sklepach. A poza tym, sklepy same przekazują mnóstwo towaru różnym organizacjom pomocowym. Więc o co chodzi w tym akurat przypadku?
Dodano: 1.12.2018 15:15    Przez: ~balans
Jedni jeszcze spią inni od godz5 juz kaca leczą
Dodano: 1.12.2018 10:23    Przez: ~kk

KOMENTARZE

Piotrek Korytkowski-mój prezydent!
Dodano: 01.12.2018 09:22    Przez: ~Pn
~ewa mój również. Pilnuj muzeum, bo o pracę ciężko, zwłaszcza dla takich odób jak ty.
Dodano: 01.12.2018 14:15    Przez: ~Adam
Cześć ewuniu .Pocieszyłaś katechetę po blamażu wyborczym?
Dodano: 01.12.2018 16:29    Przez: ~never PiS
Ewa to taka szkaradna brzydula, że nawer siebie sama nie pocieszy. Zwłaszcza jak w lustro spoglądnie
Dodano: 01.12.2018 20:09    Przez: ~gawor
~gawor spójrz na siebie jak wyglądasz i wyciągnij tę słomę z butów którą od urodzenia trzymasz.Żółć z jamy twojej gębowej mnie nie wzrusza
Dodano: 01.12.2018 21:26    Przez: ~ewa
Jezus MOIM PRZYWÓDCĄ i odkupieniem ŚWIATA.
Dodano: 01.12.2018 23:03    Przez: ~katol34
Przykazanie drugie?
Dodano: 01.12.2018 23:20    Przez: ~@katol34
Pani Beata... moja wychowawczyni... pozdrowienia
Dodano: 01.12.2018 09:24    Przez: ~K.
ajajaj, coz za wolontariuszki, az sie chce pomagac :)
Dodano: 01.12.2018 13:33    Przez: ~kkk
Te dwie w czerwonych swetrach jak się prężą do zdjęcie - ŚMIESZNE , ŻENADA , ŻE NIE MA CO
Dodano: 01.12.2018 16:32    Przez: ~prof.
Wieczne zbeiraniny. w sklepach za kasami stoją dzieciaki ktorych tam dorosli postawili zeby na litosc dzialali. Przy dzisiejszym socjalu 500 plus zasilkach MOPSACH i "paczkach od mikolaja" do pracy chodza tylko idioci. Inteligenci siedza w cieplym socjalnym mieszkanku i wychodza jedynie po paczki z żarciem do MOPSU... A ja od 6 rano nakur..am w sobote żeby dzieciacom kupić jakieś drobiazgi. Mnie sie nikt nei pyta skad mam kase. A patola sobei śpi w najlepsze jeszcze a dochodzi 10....
Dodano: 01.12.2018 09:50    Przez: ~kotyro
Jedni jeszcze spią inni od godz5 juz kaca leczą
Dodano: 01.12.2018 10:23    Przez: ~kk
Mimo programu 500 plus i tak milion dzieci cierpi biedę (według badań naukowych ,oczywiście Pislam twierdzi inaczej).Co do patologii związanej z tym ,że przestaje się opłacać pracować bo można żyć z socjalu masz rację .Pokazywany był przypadek ,gdy matce samotnie wychowującej trójkę dzieci zabrano pomoc bo syn chciał wspomóc matkę i w wakacje poszedł do pracy .Dochód w rodzinie przekroczył 1,80 zł za dużo i rodzina straciła pomoc .Wniosek : hasło ..pier.olę nie robię" za czasów PiS jest na topie.
Dodano: 01.12.2018 10:45    Przez: ~Walery
Sam jesteś Zbieranina i socjal. Brak pracy to degrengolada osobowości. Dlatego idioci siedzą Na Zasiłkach.
Dodano: 01.12.2018 12:35    Przez: ~niezła_dupa
Czy ktośtu umie czytać ze zrozumieniem czy sami.niedouczeni.Wyraźnie jest napisane za ta zbórka jest dla osob samotnych i statszych..oni od rzadu nic nie dostaja.są niewidoczni..tu nie ma 500 plus!! Boże spusść nogę i....
Dodano: 01.12.2018 15:24    Przez: ~Ppp
Miało być *zbieranie spadów jabłek i obwiązywanie drzewek
Dodano: 02.12.2018 09:16    Przez: ~Anekser
Proszę przeczytać dla kogo była zbierania żywność. Podpowiem dla seniorów i osób samotnych. A nie odrazu krytyka że 500 proszę sobie zrobić dzieci i też będziesz odbierać nikt ci nie zabierze
Dodano: 02.12.2018 17:13    Przez: ~Ona
Powinni dawać jakieś naklejki jak WoŚP. Byłem wczoraj w trzech sklepach i w pierwszym złożyłem podarunek. A potem w dwóch następnych czułem się niezręcznie. A tak na marginesie w Lidlu jak zwykle porządek, jedna osoba przy wejściu i jedna na linii kas. A w Polo (przynajmniej w tym ma Poznańskiej pół klasy, że nie było jak przejść.
Dodano: 01.12.2018 10:05    Przez: ~Pozdrawiam:
W Lidlu na Poznańskiej porządek, prawda? Zgadzam się
Dodano: 01.12.2018 13:12    Przez: ~mania
POlitycy z PO nadal się promują, zamiast sięgnąć do swoich głębokich kieszeni.
Dodano: 01.12.2018 11:28    Przez: ~PO to POlityczne DNO
Ale po co ?W Polsce nie ma biedy dzięki pincet plus .Stale to mój kochany PiS powtarza.
Dodano: 01.12.2018 15:21    Przez: ~głosuję na PiS
Tak, ale starzy ludzie mają niskie emerytury, a leki są drogie, za komuny emerytury były skromne, towarzysze dbali ale o siebie.
Dodano: 01.12.2018 16:44    Przez: ~Babcia
W szkołach dzieciaków z lekcji ściągają żeby żebrały w sklepach.Mojej zgody na to nie było i wielka obraza. Niech nauczyciele sami żebrają i Panie z Urzędu niech jeszcze wezmą.
Dodano: 01.12.2018 12:14    Przez: ~mama
Słuszna decyzja. Dzieci należy uczyć pomagać, ale niekoniecznie żebractwem. Proszę spojrzeć - jest tyle akcji, które jakoś świetnie funkcjonują bez tego szumu i nachalności po sklepach. A poza tym, sklepy same przekazują mnóstwo towaru różnym organizacjom pomocowym. Więc o co chodzi w tym akurat przypadku?
Dodano: 01.12.2018 15:15    Przez: ~balans
Od kiedy w sobotę są lekcje? W piątek dzieciaki dobrowolnie poszły bo pewnie dostaną pochwałę czy dyplom...
Dodano: 01.12.2018 17:09    Przez: ~Dona
Dona wczoraj w piątek dzieciaków z lekcji zabierali żeby stały w sklepach i żebrały bez zgody rodziców.Mojej zgody na to nie ma .Są inne formy pomocy biednym i tyle w temacie
Dodano: 01.12.2018 21:58    Przez: ~Pn
Żebranina w Polsce powinna być zabroniona.
Dodano: 01.12.2018 12:24    Przez: ~Alojz
Żebranina jest zabroniona, tylko nie ma " odważnych" którzy by podjęli odpowiednie działania !!!! Wszystkie zbiórki winny mieć zgodę odpowiedniego organu !!!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet tym co nie znają prawa
Dodano: 01.12.2018 12:31    Przez: ~Erwin
Dla kogo zbierają?dla tych co mają 500 i wszystkie dodatki gdzie Gminna Rychwała pomaga takim co robią na czarno a dzieci w szkole mówią że im się należy,a tu człowiekowi zabiorą kasę bo o 30zł przekracza.
Dodano: 01.12.2018 16:20    Przez: ~Tolek
Zrób se jeszcze jedno to dostaniesz prymitywie.Zazdrość jest gorsza od faszyzmu.Pierwszy raz od wielu lat dzieci z biedniejszych rodzin mogły jechać na kolonie ,mają na ubrania ,naukę języków a ciemnogród nafaszerowny TVN zazdrości
Dodano: 01.12.2018 22:01    Przez: ~Pn
Na EMERYTOW idioto zbieraja! Czytales artykuł?
Dodano: 02.12.2018 08:33    Przez: ~Go
Niech te nygus co mają 500 plus gminą pomoc, nie się wezmą do uczciwej pracy. Matka sama wychowuję syna, ma alimenty 500 plus Gmina płaci za mieszkanie prąd i jeszcze na rzeczy daję, a Matka jeździ sobie samochodem dziecko wozi do szkoły. Co to jest za prawo 40 letnia kobieta żeby z państwa brała pieniądze , uczy dziecko ja ma robić w życiu.
Dodano: 01.12.2018 16:47    Przez: ~Gruby
Taka polityka prorodzinna jest na całym świecie oprócz niemców bo tam dają ciapatym.Tylko u nas nie było bo PO kasę brało dla siebie i nic ludziom nie dawało. Brawo PiS niech nam rządzi jak najdłużej
Dodano: 01.12.2018 18:12    Przez: ~Pn
Ja nie biorę 500, bo nie mam dzieci, a też bym chciał, ale niedobry PiS mi nie daje.
Dodano: 01.12.2018 16:50    Przez: ~Pn
Ale z ostem w środku, który kuje.
Dodano: 01.12.2018 17:40    Przez: ~Pn
1 z 2
12>>