WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Od łamania zasad zaczyna swoje rządy w Koninie nowa koalicja

KONIN JEST NASZ

Dodano: 19.12.2018 20:26

Choć minął miesiąc od objęciu urzędu prezydenta Konina przez Piotra Korytkowskiego, wciąż nie wiemy, jak Koalicja Obywatelska chce rozwiązywać problemy miasta. Wiemy natomiast, że zasady będzie naginała do własnych potrzeb.

O zwycięzcach wyborów samorządowych w Koninie nie pisałem przez cztery tygodnie, czekając na konkrety. Wiele się przez ten czas nie wydarzyło, ale jest kilka faktów, które pozwalając już na wysnucie pierwszych wniosków. Dobra wiadomość jest taka, że – przynajmniej oficjalnie – nie doszło do zawarcia koalicji z rządzącym Koninem przez ostatnie 24 lata Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Zamiast budować trwałą, ale kosztowną dla miasta, koalicję w radzie, nowa władza zdecydowała się na przekonywanie radnych do swoich pomysłów na rozwój Konina. Choć bardziej adekwatny do dzisiejszego stanu miasta będzie raczej czasownik „ratowanie”, bowiem po ćwierci wieku zaniechań i beztroskiego żerowaniu na budżecie Konina przez ludzi Józefa Nowickiego, na miasto spadły w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy tak poważne klęski, że znaleźliśmy się nad finansową przepaścią.

Również nominacje na stanowiska wiceprezydentów dają nadzieję na nowe otwarcie w gmachu przy pl. Wolności. Za sprawy społeczne odpowiada 44-letni Witold Nowak, niegdyś dziennikarz, przez ostatnie dziesięć lat naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji w Starostwie Powiatowym w Koninie, człowiek z otwartą głową, myślący nieszablonowo. Gospodarkę przydzielono natomiast nowemu w naszym mieście Pawłowi Adamowowi, który przyjechał do nas aż z Poznania. To jest jego wada i zaleta jednocześnie. Nie zna Konina, więc łatwo może się zgubić w niuansach gospodarczej rzeczywistości pogórniczego miasta, ale też będzie mógł spojrzeć na nasze problemy świeżym okiem. Jest bardzo młody, bo ma zaledwie 33 lata i doświadczenie pracy w samorządzie, głównie przy projektach związanych z funkcjonowaniem aglomeracji poznańskiej.

Ale jest i zła wiadomość. Urząd ogłosił dzisiaj, że konkurs na stanowisko kierownika Biura Prezydenta wygrał ten, który miał wygrać, czyli Rafał Duchniewski, dotychczasowy dyrektor biura posła Tomasza Nowaka.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ja jestem zdania że kierownicy urzędu powinni być zatrudniani na podstawie kontraktów. Tak by nowy prezydent miał możliwość doboru kadry z którą będzie współpracował. Nie było by wtedy konkursów ich ustawiania i wiecznych zarzutów... Koniec kropka
Dodano: 19.12.2018 20:53    Przez: ~Max
A to już rozumiem dlaczego Poseł Nowak od 6 grudnia szuka nowego pracownika do biura. Miał chłop nosa że laureatem konkursu będzie dyrektor z jego biura 😂
Dodano: 19.12.2018 21:08    Przez: ~Poko
Brawo Panie Robercie za trafne spostrzeżenia.Tak trzymać i patrzeć władzy na rece.
Dodano: 19.12.2018 21:06    Przez: ~ataturk
No cóż, prawdą jest że na pewnych stanowiskach powinno się mieć swoich zaufanych ludzi. Zawsze można trafić na jakiegoś dywersanta, a to już gorzej. Inną rzeczą jest wymóg formalny konkursu, który na dobrą sprawę w niektórych przypadkach jest bez sensu
Dodano: 19.12.2018 21:02    Przez: ~aws
Jak zwykle w punkt Panie Olejnik najlepszy redaktorze na tym portalu.
Dodano: 19.12.2018 20:44    Przez: ~edytusia

KOMENTARZE

Chciałam zauważyć, że kampania wyborcza już dawno się skończyła!! W związku z tym szanowni wyznawcy sekty pisowskiej dajcie sobie spokój z ubliżaniem i ujadaniem na ludzi, którzy nie wyznają waszych pokrętnych bolszewickich przekonań. Zbierajcie siły na przyszłe wybory samorządowe, za pięć lat. Teraz proszę iść do spowiedzi i przygotować się do świąt. Jak na prawdziwych katolików przystało. 😄
Dodano: 20.12.2018 14:38    Przez: ~Obiektywna
Przepiekny apel. Swieta za pasem a pisowcy niczym krzyzowcy tna mieczem blizniego. I mienia sie katolikami. A gdzie ich przygotowanie sie na ponowne przyjscie ich Zbawiciela?
Dodano: 20.12.2018 15:12    Przez: ~Pn
aaa PN znowu swoje eeeh
Dodano: 20.12.2018 15:54    Przez: ~rita
Pn, a któż jest Twoim zbawicielem ? Donald Tusk ?
Dodano: 20.12.2018 18:56    Przez: ~Pytam
Zamienił stryjek siekierkę na kijek
Dodano: 20.12.2018 15:06    Przez: ~Lorek
POKO to partia władzy i złodzieii widzimy w telewizjach i co oni mogą dla przeciętnego obywatela i miasta dokonać jedynie ustawić swoich ludzi na stanowskach aby było jak było
Dodano: 20.12.2018 15:13    Przez: ~Niezadowolony
W każdym jednym konkursie do Urzędu Miasta jest wymagana znajomość ustaw o samorządzie gminnym i powiatowym także bardzo nieudolnie podkoloryzowany argument. ,,Odsiewanie niepożądanych kandydatów" a jak urzędnik bez znajomości podstawowych ustaw ma być kompetentny? Wstydzę się za nieudolność Waszego nieumiejętnego dziennikarstwa, polecam się dokształcić.
Dodano: 20.12.2018 15:23    Przez: ~AW
Oho, widzę, że ktoś piszący artykuł, jest bardzo stronniczy i uznaje tylko pisowską władzę.
Dodano: 20.12.2018 16:08    Przez: ~Pognać pis
PRECZ Z PO PSL I SLD TO SYFFF W KONINIE JEST NAJDROŻSZA WODA OGRZEWANIE ITD I CO ROBI WŁADZA ??? NIC !!! KTO GŁOSOWAŁ NA PO ??? GDZIE WY MACIE ROZUM???
Dodano: 20.12.2018 16:59    Przez: ~Jarosław
Czy wyborcy PO kierują się rozumem ?
Dodano: 20.12.2018 18:58    Przez: ~No nie wiem
Oni nie maja mozgow tylko TVN
Dodano: 20.12.2018 19:04    Przez: ~Pn to kretyn
Pan redaktor Olejnik to typowy frustrat.Zero pomysływow i wieczna krytyka. Jak tak PANA obserwuje to krecil sie Pan przy kazdej wladzy i tej minionej rowniez.
Dodano: 20.12.2018 21:03    Przez: ~koninianin.
PRZEJŚĆ PRZEZ PRZEJSCIE NA PRZEMYSŁOWEJ , ,,O GODZINIE 17 ''NIE JEST POZBAWIONE ,,NERWOWOŚĆI ''. NA ALEJACH W CIEMNOŚĆIACH MOŻNA SPOSTRZEC PANIA ,ZE ZNAKIEM : STOP ? . WŁADZA NIE MOŻE SIĘ ZATRZYMAĆ , ,,CHOĆ'' , ZWOLNIENIA LEKARSKIE BRANE ,,ZBIOROWO'' NIE NAPAWAJĄ DO UFNOŚĆI . ...
Dodano: 20.12.2018 22:42    Przez: ~L
Panie redaktorze, pan tez tych przepisów mógł się nauczyć i wystartować w konkursie. przegrana by mniej bolała, bo by coś w głowie zostało.
Dodano: 20.12.2018 22:55    Przez: ~vffr
Gdyby Pan Olejnik choć raz się pofatygował do zbadania sytuacji zanim napisze jakieś bzdury to byłby sukces. Wystarczyłoby spojrzeć na inne nabory do UM, na każde stanieisko jest wymóg znajomości ustaw. Także jeśli to jedyny argument, który Pana zdaniem przesądza, że konkurs był ustawiony to podałabym Pana do sądu o pomówienia...