WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

LM Extra. Droższa strefa parkowania poprawi sytuację w Koninie?

Dodano: 9.06.2019 12:30

Czy wzrost opłat w Strefie Płatnego Parkowania sprawi, że kierowcom po mieście będzie się poruszać łatwiej? A może Konin wcale nie ma aż tak dużego problemu z parkingami?

Pod koniec maja konińscy radni zaakceptowali podwyższenie stawek za parkowanie płatnej strefie. Ma to pomóc zwiększyć rotację w tych miejscach. A co z parkingami bezpłatnymi? Jedni mówią, że problemy z parkowaniem są, drudzy - że na tle innych miast Konin nie wypada tak źle. O tym, gdzie mają powstać nowe miejsca do parkowania, czy płatna strefa zostanie rozszerzona i jakie udogodnienia czekają na właścicieli aut hybrydowych - w najnowszym odcinku LM Extra.

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:lm extra,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Władze Konina tylko stać żeby po kieszeniach mieszkańcom zaglądać . Kasę od mieszkańców wyciągać , bo na premie i wypłaty zaraz zabraknie a przecież baloniki kosztują i trzeba coś puszczać w powietrze ...lansowanie to piorytety władz Konina . Władze Konina do trudniejszych zadań przecież nie są stworzone , to tematy już ponad ich możliwości gdzie odcinek Okólna zamknięta i nie ważne jak sobie radzą mieszkańcy Konina .Żadnej troski o mieszkańców i o to co się dzieje w Koninie , nie wane ze drogi są zakorkowane. Przed wyborami same słodkie , słowa że Konin to Miasto Bezpieczne i w takim Koninie chcemy żyć....i spoczęło tylko na samych deklaracjach wyborczych . Żadnego pokrycia wcześniejszych słów.... Zapłacicie za chwile w wyborach i nie ważcie się domagać żeby Was mieszkańcy wybrali . Mieszkańcy domagają się otwarcia odcinka Okólna już przed wakacjami a nie we wrześniu bez żadnych gwarancji pisemnych gdzie bedzie otwar
Dodano: 9.06.2019 12:53    Przez: asdar6
Zróbcie odrazu 10zl za minutę i będziecie mieli spokój jeżeli tak dbacie o mieszkańców aby była spora rotacja, ściema jakiej mało, miasto ma potężne długi zaciąga kredyty i kasa potrzeba
Dodano: 9.06.2019 12:49    Przez: ~Daf
Klon Petru Korytkowski dobije to miasto i mieszkańców.
Dodano: 9.06.2019 13:24    Przez: ~daro
Prezesi spółek chapią po 50000 miesięcznie a nas ograbia się na podwyżkach. Komu odpalają dole że ciągle są w korycie ?
Dodano: 9.06.2019 14:50    Przez: ~Siem pytam
Nawet 20 zł Po co później zawracać sobie znowu głowę
Dodano: 9.06.2019 13:17    Przez: ~Aneta

KOMENTARZE

Brawo Radni z PiS głosujący za podwyżkami .I tak was znowu ciemny lud wybierze.
Dodano: 09.06.2019 12:48    Przez: ~katecheta Ze..n
Sytuację poprawi wyburzanie ruin. Tych z przed Mostu Toruńskiego obok Reymonta. Zadupia po Esse. I kilkunastu innych.
Dodano: 09.06.2019 14:40    Przez: ~vega
Wybierajcie nadal lewicę do zarządzania Koninem, a skutki swoich błędnych wyborów odczujecie w swoich portfelach.
Dodano: 09.06.2019 15:21    Przez: ~Popieram PiS
Wideo widziałeś byli przeciw...
Dodano: 09.06.2019 15:38    Przez: ~Brytain
To są radni bezradni stąd podwyżki.Niewiedza już jak ciągnąć z ludzi kasę ,po co ta droższa strefa ?po co to poszerzać te płatna strefa ? Gdzie i na co idą te pieniądze? Bo narazie to w Koninie się wszystko sypie.Ale i wam tam kiedyś los odplaci i też będziecie mieć pod górę,tylko podwyżki i drożyzna i nic więcej.
Dodano: 09.06.2019 18:39    Przez: ~Ha
To niech nikt nie parkuje i po problemie nie zarobią
Dodano: 09.06.2019 21:17    Przez: ~Parkometr
Pasozyty stać tylko na narkotyczne zwidy co ma podwyzka do problemu tańce na trumnach alkoholizm narkotyki pisanie kredkami w tym jesteście nieudaczniki tuzami,won do wideł bezmózgie nieroby.
Dodano: 09.06.2019 23:58    Przez: ~As
Wiceprezydent Pątnów Adamów nawet logicznie to wytłumaczył :P
Dodano: 10.06.2019 09:57    Przez: ~d up a
CHOJNACKI, MAJEWSKI, PRZECIW POdwyżką!
Dodano: 10.06.2019 18:44    Przez: ~8
Zróbcie odrazu 10zl za minutę i będziecie mieli spokój jeżeli tak dbacie o mieszkańców aby była spora rotacja, ściema jakiej mało, miasto ma potężne długi zaciąga kredyty i kasa potrzeba
Dodano: 09.06.2019 12:49    Przez: ~Daf
Nawet 20 zł Po co później zawracać sobie znowu głowę
Dodano: 09.06.2019 13:17    Przez: ~Aneta
Klon Petru Korytkowski dobije to miasto i mieszkańców.
Dodano: 09.06.2019 13:24    Przez: ~daro
PO nas całkowicie POgrąży.
Dodano: 09.06.2019 15:19    Przez: ~Tylko nie PO
Mam pomysły racjonalizatorskie: parking przed basenem i tak służy każdemu co podjedzie. Postawić tam parkometry. Zaraz sprzedacie działkę naprzeciw przy Błaszaka z prawem do wysokiej zabudowy (przybędzie ruchu i aut), ale bez nowych parkingów zatem tym bardziej parking przy basenie do strefy włączyć. Można wyciąć zieleń obok basenu i zrobić kolejne parkingi. Od razu ceny podnieście wyżej by kilka razy zmian nie robić. Przy okazji podnieście ceny 1h za basen to ludzi mniej przyjedzie i ruch będzie mniejszy na parkingu też. I specjalna strefa z zakazem wjazdu aut w obszar Błaszaka, Hala Rondo, Starostwo, Sąd, Dom Kultury. I tak już tam miejsc nie ma to po co ludzie jeżdżą wokoło i szukają miejsca. Oszczędzimy Co2. Wypożyczalnie hulajnóg zrobić. Martek PKP i rondo.
Dodano: 10.06.2019 09:47    Przez: ~będzie się działo
Władze Konina tylko stać żeby po kieszeniach mieszkańcom zaglądać . Kasę od mieszkańców wyciągać , bo na premie i wypłaty zaraz zabraknie a przecież baloniki kosztują i trzeba coś puszczać w powietrze ...lansowanie to piorytety władz Konina . Władze Konina do trudniejszych zadań przecież nie są stworzone , to tematy już ponad ich możliwości gdzie odcinek Okólna zamknięta i nie ważne jak sobie radzą mieszkańcy Konina .Żadnej troski o mieszkańców i o to co się dzieje w Koninie , nie wane ze drogi są zakorkowane. Przed wyborami same słodkie , słowa że Konin to Miasto Bezpieczne i w takim Koninie chcemy żyć....i spoczęło tylko na samych deklaracjach wyborczych . Żadnego pokrycia wcześniejszych słów.... Zapłacicie za chwile w wyborach i nie ważcie się domagać żeby Was mieszkańcy wybrali . Mieszkańcy domagają się otwarcia odcinka Okólna już przed wakacjami a nie we wrześniu bez żadnych gwarancji pisemnych gdzie bedzie otwar
Dodano: 09.06.2019 12:53    Przez: asdar6
Wiesz ile podatkow ukrytych zafundowal ci dotad piss? Przynajmniej 30 plus... A bedzie gorzej pojesiennych wyborach.
Dodano: 09.06.2019 13:42    Przez: ~Pn
PN a kysz ty wróżbito przez Ciebie to wszystko
Dodano: 09.06.2019 13:49    Przez: ~aa kysz
W Koninie rządzi PO, a to nie wróży dobrze, tylko POdwyżki.
Dodano: 09.06.2019 15:23    Przez: ~Wojtek
PO rządzi oo niecałego roku, a w tym czasie PiS ile podwyżek fundnął? ale to niewazne, bo dał niektórym jakies ochłapy, a lud uradowany
Dodano: 10.06.2019 12:11    Przez: ~f
PIS już się chyba sprzedał w KONINIE??? jeśli to prawda to macie już 1 mniej za zagłosowaniem za wami
Dodano: 09.06.2019 12:57    Przez: ~wyborca PIS
W Radzie Masta większość to PO
Dodano: 09.06.2019 13:44    Przez: ~olo
Po i PIS w R.Miasta mają tak samo po 9 mandatów.
Dodano: 09.06.2019 14:24    Przez: ~bez ściemy..
Podział mandatów RM: 9 PiS, 8 Koalicja Obywatelska , 3 Lewica, 3 niezrzeszonych
Dodano: 10.06.2019 07:44    Przez: ~Ewa
Czekamy kiedy wyskoczy z Podwyżką za Śmieci?
Dodano: 09.06.2019 13:16    Przez: ~Koniniak
Ja jako mieszkaniec nie czekam na żadne POdwyżki, Konin powinien być rządzony przez Prawicę i wspierany przez Warszawę.
Dodano: 09.06.2019 15:27    Przez: ~Wojtek
Wojtek ty to rozumiesz tylko mieszkańcy nie rozumieją zobaczymy na jesień
Dodano: 09.06.2019 15:44    Przez: ~ala
ale wymyślili k o d ców i Pe ło , ze oni zrobią lepiej. Nawet durny Janusz wie, ze lepiej wybrać silniejszego. A tu nie, na odwrót. Ko...na pogrzebała Konin.
Dodano: 10.06.2019 09:53    Przez: ~masz rację Wojtek
100 zl za godzine i problem rozwiazany.nikt nie zaparkuje miasto bedzie wolne od aut. brawo my wy czyli BMW
Dodano: 09.06.2019 13:23    Przez: ~BMW
to teraz juz na pewno nie zaparkuje pod blokiem po powrocie z pracy bo ***y beda na potęge omijac strefe płatną
Dodano: 09.06.2019 14:18    Przez: ~mieszkaniec
Przeciez nie bede placic 1 zlotych 50 griszy bylo do przyjecua. ?? A moze pierwsze 20 minut powinno byc. Bezplatne ???
Dodano: 09.06.2019 14:33    Przez: ~Konsument
tak! pierwsze nawet 30 min powinno być darmowe bo przy tak krótkim postoju to szkoda czasu na drukowanie bileciku. Problemem na moim parkingu są ludzie którzy przyjezdzaja do pracy i parkują autra na 8-10h.
Dodano: 09.06.2019 16:20    Przez: ~mieszkaniec
Mysle ze radni nie sa zwolnieni z oplat parkingiwych nawet jak sa na sesji rady???? Czy ktos odpowie jak to jest??? Konin miasto sie wylydnia aktos mowi ze sa klopoty z parkoeaniem ??
Dodano: 09.06.2019 14:29    Przez: ~Konsument
Masz samochód to płać.
Dodano: 09.06.2019 15:29    Przez: ~Ja nie mam
wybraliscie sobie PO znowu do władzy to teraz mamy. Droższe śmieci, droższa woda, droższe bilety mzk teraz droższe parkowanie. Nawet na głupią fontannę na Warcie nie mają. Ludzie co sie musi stac zebyscie nie zagłosowali na platfusów?? Ślepi jesteście czy zwyczajnie głupi?? Była szansa wybrac do wladzy prezydenta z pis. Wtedy kasa dla miasta i inwestycje byłyby konkretne. Pis potrafi zarzadzac państwem co potwierdził wiec z miastem by sobie poradził. Ale wybraliscie swoich lewaków wiec teraz mamy
Dodano: 09.06.2019 14:42    Przez: ~qqwqw
Sprawowanie władzy w Koninie POlega na POdwyżkach.
Dodano: 09.06.2019 15:30    Przez: ~Tak rządzi PO
śmieci są za drogie w KONINIE i ja jako mieszkaniec i wyborca PIS nie życzę sobie POdwyżki
Dodano: 09.06.2019 15:46    Przez: ~afe
Masz na myśli wywóz śmieci.
Dodano: 09.06.2019 16:06    Przez: ~Oczywiście
ogólnie.... za dużo płacimy za śmieci
Dodano: 09.06.2019 16:14    Przez: ~ala
Synek w urzędu nie ma na nic koncepcji, a różne pajace rozgrywają go po swojemu. Po co wybraliście takie beznadziejne zarządzanie miastem?
Dodano: 09.06.2019 14:47    Przez: ~Społeczność
1 z 4
1234>>