WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wsparcie dla pszczelarzy. Dofinansowanie na węzy pszczele

Dodano: 7.07.2019 12:25
Źródło: LM.pl

Dwa miliony złotych dla wielkopolskich pszczelarzy. Zarząd województwa wielkopolskiego zatwierdził do realizacji uchwałę związaną ze wsparciem finansowym na zakup węzy pszczelej.

W ubiegłym roku z dotacji skorzystało ponad 4000 wielkopolskich pszczelarzy. Dzięki dotacji wymieniono węzę, czyli szablony plastra pszczelego w ponad 111 tysiącach uli.

- Sukces pierwszych edycji programów poprawy warunków fitosanitarnych oraz nasadzeń drzew miododajnych, a zwłaszcza pozytywny odzew beneficjentów programu dał wyraźny sygnał do kontynuowania pracy nad poprawą stanu Wielkopolskich pasiek - powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Poza dofinansowaniem rodzin pszczelich, w ramach zeszłorocznego programiu kupiono sadzonki drzew miododajnych. W tegorocznej edycji, umowy na wsparcie finansowe podpisano z 64 gminami, które się o to ubiegały. Łączna kwota dotacji wyniosła ponad 900 tys. zł. To pozwoli na zasadzenie kilkunastu tysięcy nowych drzew.

fot. archiwum

  • Wsparcie dla pszczelarzy. Dofinansowanie na węzy pszczele

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO