WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Stare Miasto. Około 4200 hektarów dotkniętych suszą w tym roku

Dodano: 13.08.2019 11:38

Łączna powierzchnia upraw dotkniętych klęską suszy na terenie gminy Stare Miasto wynosi ok. 4200 ha, a całkowita wartość oszacowanych strat to ok. 6,3 mln złotych. 

W związku z wystąpieniem klęski suszy na terenie gminy Stare Miasto, która spowodowała szkody w gospodarstwach rolnych oraz w produkcji rolnej, komisja powołana przez wojewodę wielkopolskiego szacuje straty w uprawach. Do 6 sierpnia br. do Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Stare Miasto wpłynęło 590 wniosków, które stanowią podstawę do sporządzenia protokołów strat. Największe straty wystąpiły w uprawach zbóż jarych i ozimych, kukurydzy oraz w użytkach zielonych.  Łączna powierzchnia upraw dotkniętych klęską suszy na terenie gminy Stare Miasto wynosi ok. 4200 ha, a całkowita wartość oszacowanych strat to ok. 6,3 mln złotych. W porównaniu do roku ubiegłego ilość złożonych wniosków przez rolników wzrosła o 18 %, a całkowita wartość oszacowanych strat aż o 26 %.

Trwa podpisywanie protokołów strat przez rolników, które sukcesywnie są przekazywane wojewodzie wielkopolskiemu.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Stare Miasto,   klęska suszy,   susza,   gmina,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO